Категорія
Новини
Дата

Evraz Абрамовича виставив на продаж активи в Північній Америці

Російська металургійна компанія Evraz, найбільшим акціонером якої є Роман Абрамович, почала збирати заявки від потенційних покупців на північноамериканські активи, йдеться про дивізіон Evraz North America. Про це повідомляє Evraz.

Ключові факти

  • «Реалізація цих активів дозволить розкрити вартість Північноамериканського дивізіону як незалежної компанії», – йдеться в повідомленні.
  • Процес збору заявок відбувається відповідно до генеральної ліцензії, виданої Управлінням із застосування фінансових санкцій Великої Британії (OFSI). 
  • Продаж активів вимагатиме узгодження з органами влади, які контролюють дотримання санкцій, включаючи OFSI.
  • У Evraz зазначили, що не надаватимуть додаткову інформацію про розвиток цього процесу до його завершення.

Контекст

Evraz North America є виробником сталевої продукції для залізничного, енергетичного, промислового та будівельного ринків у Північній Америці. Сукупні потужності підприємств дивізіону з виплавки стали становлять 2,3 млн т, потужності з випуску готової продукції – 3,5 млн т. 

До Північноамериканського дивізіону входять два електросталеплавильних виробництва, чотири підприємства з випуску сталевого прокату та вісім трубних заводів, ломозаготівельна мережа з 17 підприємств.

У 2021 року виручка ENA склала $2,4 млрд, скоригований показник EBITDA – $320 млн.

10 березня Велика Британія запровадила санкції проти Абрамовича, власника футбольного клубу «Челсі», заморозивши його активи та заборонивши йому поїздку до Великої Британії. У Evraz заявили, що Абрамович, який володіє 28,64% акцій, не має ефективного контролю над компанією. Він вважає, що вона не перебуває під санкціями. Згодом виплату за облігаціями російської компанії Evraz було заблоковано.

У травні Абрамович, щодо якого Брюссель ввів персональні санкції, подав позови до Ради Європи в Європейський суд загальної юрисдикції.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні