Категорія
Новини
Дата

Європа має готуватися до повного припинення постачання російського газу – голова МЕА

Європі необхідно готуватися до повного припинення експорту газу з РФ цієї зими, сказав очільник Міжнародного енергетичного агентства (IEA) Фатіх Бірол в інтервʼю Financial Times. За його словами, потрібно відновлювати роботу старих вугільних електростанцій та АЕС.

⚡️Ми дуже хочемо, щоб наші читачі знали більше, створювали більше і заробляли більше. Тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SMART до 19.05 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Європа має бути готовою до того, що російський газ буде повністю відключений, сказав Бірол. За його словами, чим ближче до зими, тим більше зрозумілі наміри Росії.
  • «Я вважаю, що теперішнє обмеження постачань спрямоване на те, щоб не дати Європі заповнити сховища та збільшити важелі впливу Росії у зимові місяці», – наголосив він.
  • МЕА пропонує урядам європейських країн вжити заходів, щоб скоротити внутрішній попит на газ і підтримати роботу атомних електростанцій.
  • Бірол зазначив, що заходи, вжиті європейськими країнами цього тижня для зменшення попиту на газ, зокрема, відновлення роботи старих вугільних електростанцій, були виправдані, незважаючи на побоювання щодо зростання викидів вуглецю.
  • Такі заходи є «тимчасовими» і допоможуть зберегти поставки газу для опалення взимку, вважає голова МЕА. 

Контекст

14 червня «Газпром» заявив, що знизить постачання Німеччини більш ніж на 40%. Йшлося лише про 100 млн куб. м на добу – замість звичного обсягу в 167 млн. Пізніше було оголошено, що добова продуктивність з 16 червня опуститься до 67 млн кубометрів. У «Газпромі» пояснили це «зупинкою експлуатації ще одного газотурбінного двигуна Siemens» на компресорній станції «Портова».

Пізніше про скорочення обсягів постачання газу з Росії повідомили також Чехія, Австрія, Італія та Франція.

Уряд Німеччини вже заявив про готовність розконсервувати вугільні ТЕС, аби протистояти енергетичному тиску РФ, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт. Він наголосив, що вугілля завдає більшої шкоди довкіллю, але в нинішніх умовах його використання в обмежених кількостях і в нетривалій перспективі є виправданим.

Минулого року МЕА заявила, що світу не потрібно інвестувати в нові нафтові та газові родовища, якщо уряди повинні досягти своїх чистих нульових цілей до 2050 року. Бірол сказав, що без значного скорочення споживання викопного палива світ продовжуватиме стикатися з небезпечними коливаннями цін на нафту та газ.

Наразі Європа скоротила свою залежність від російського газу приблизно до 20% від загального обсягу поставок після вторгнення в Україну з приблизно 40% раніше, за даними консалтингової компанії ICIS. Але більшість варіантів диверсифікації поставок, таких як морські вантажі скрапленого природного газу, вичерпано.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні