Категорія
Новини
Дата

Європарламент розгляне надання €1,2 млрд Україні за прискореною процедурою. Голосування має відбутися цього тижня

Депутати Європарламенту вирішили розглянути програму надання макрофінансової допомоги Україні на €1,2 млрд за екстреною процедурою. Очікується, що Європарламент затвердить її цього тижня, повідомляє Deutsche Welle.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Пропозицію розгляду програми допомоги Україні за екстреною процедурою підтримали 598 євродепутатів на пленарному засіданні 14 лютого у Страсбурзі, повідомляє видання.
  • Результати волевиявлення депутатів Європарламенту оголосили вранці 15 лютого.
  • Рішення на пленарному засіданні не підтримали 53 депутати, ще 43 – утрималися.
  • Голосування за саму програму макрофіну для України має відбутися цього тижня.

Контекст

З огляду на нарощування Росією своїх військ біля кордонів України, 1 лютого Європейська комісія запропонувала екстрену програму макрофінансової допомоги Україні на €1,2 млрд. 11 лютого Рада ЄС затвердила рішення Єврокомісії.

У період із 2014 до 2021 року ЄС провів пʼять операцій макрофінансової допомоги Україні, кредити за якими становили €5 млрд.

15 лютого США ухвалили рішення щодо кредитних гарантій для України у розмірі до $1 млрд для підтримки економіки.

Канада надасть Україні кредит майже на $400 млн та летальну зброю на тлі можливої російської агресії, сказав напередодні прем’єр-міністр країни Джастін Трюдо.

15 лютого Міноборони Росії заявило про початок відведення військ від кордонів України. Підрозділи Західного та Південного військових округів першими розпочали повернення до пунктів базування.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні