Категорія
Новини
Дата

Європі вдається диверсифікувати імпорт нафти, частка Росії падає – Bloomberg

Європі вдається диверсифікувати закупівлю нафти перед майбутніми санкціями проти Росії, пише Bloomberg. У вересні імпорт нафти зріс, а частка імпорту з РФ знизилася на третину проти вересня минулого року.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • За даними Vortexa Ltd, імпорт сирої нафти й конденсату до Європи, за винятком Туреччини, зріс у вересні до 8,46 млн барелів на день, що є найвищим місячним обсягом із січня 2020 року. 
  • Росія залишається головним постачальником нафти до Європи, але її частка знизилась до 21% з 34% у середньому за 2021 рік.
  • У вересні Європа імпортувала близько 1,78 млн барелів на день російської сирої нафти, порівнюючи з 1,69 млн барелів у попередньому місяці, коли поставки впали до мінімуму з початку 2016 року. 
  • Водночас імпорт неросійської сирої нафти в Європу цього року зріс до максимального рівня з 2016 року.
  • Найпомітніше зростають постачання з Африки. Наразі вони становлять 37% від загальних обсягів імпорту. Найсильніше зростає частка Лівії, а поставки з Близького Сходу були найвищими з травня 2019 року. 
Імпорт нафти в Європу

Імпорт нафти в Європу зростає, частка Росії падає

Контекст

У серпні виторг Росії від енергоносіїв знизився до найнижчого рівня більш ніж за рік, оскільки санкції Заходу через вторгнення в Україну спонукали РФ продавати нафту зі знижкою та зменшувати потоки газу до Європи.

Росія втратила три пʼятих своїх морських продажів нафти в Європі після того, як ввела війська в Україну в лютому. За даними Bloomberg, РФ практично повністю втратить цей ринок за вісім тижнів, а останні санкції сильно ускладнять перенаправлення потоків в інші країни.

За чотири тижні по 7 жовтня поставки нафти в Європу становили в середньому 630 000 барелів на день, що менше, ніж 1,62 млн до вторгнення.

Танкери, що перевозять російську нафту, тепер змушені витрачати в 10 разів більше часу на доставку кожного вантажу в Індію, ніж раніше на доставку вантажу в Польщу.

5 жовтня посли країн ЄС затвердили новий пакет санкцій проти Росії за анексію територій України. Зокрема, в ньому є нові обмеження на імпорт нафти з РФ.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні