Європі вдається диверсифікувати закупівлю нафти перед майбутніми санкціями проти Росії, пише Bloomberg. У вересні імпорт нафти зріс, а частка імпорту з РФ знизилася на третину проти вересня минулого року.
Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes
Ключові факти
- За даними Vortexa Ltd, імпорт сирої нафти й конденсату до Європи, за винятком Туреччини, зріс у вересні до 8,46 млн барелів на день, що є найвищим місячним обсягом із січня 2020 року.
- Росія залишається головним постачальником нафти до Європи, але її частка знизилась до 21% з 34% у середньому за 2021 рік.
- У вересні Європа імпортувала близько 1,78 млн барелів на день російської сирої нафти, порівнюючи з 1,69 млн барелів у попередньому місяці, коли поставки впали до мінімуму з початку 2016 року.
- Водночас імпорт неросійської сирої нафти в Європу цього року зріс до максимального рівня з 2016 року.
- Найпомітніше зростають постачання з Африки. Наразі вони становлять 37% від загальних обсягів імпорту. Найсильніше зростає частка Лівії, а поставки з Близького Сходу були найвищими з травня 2019 року.
Контекст
У серпні виторг Росії від енергоносіїв знизився до найнижчого рівня більш ніж за рік, оскільки санкції Заходу через вторгнення в Україну спонукали РФ продавати нафту зі знижкою та зменшувати потоки газу до Європи.
Росія втратила три пʼятих своїх морських продажів нафти в Європі після того, як ввела війська в Україну в лютому. За даними Bloomberg, РФ практично повністю втратить цей ринок за вісім тижнів, а останні санкції сильно ускладнять перенаправлення потоків в інші країни.
За чотири тижні по 7 жовтня поставки нафти в Європу становили в середньому 630 000 барелів на день, що менше, ніж 1,62 млн до вторгнення.
Танкери, що перевозять російську нафту, тепер змушені витрачати в 10 разів більше часу на доставку кожного вантажу в Індію, ніж раніше на доставку вантажу в Польщу.
5 жовтня посли країн ЄС затвердили новий пакет санкцій проти Росії за анексію територій України. Зокрема, в ньому є нові обмеження на імпорт нафти з РФ.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.