Категорія
Новини
Дата

NovaPay розмістив черговий випуск облігацій на загальну суму 300 млн грн

Фінансовий сервіс NovaPay оголосила про розміщення облігацій на 300 млн грн по ставці нижче 17% річних. Про це йдеться у пресрелізі компанії.

Ключові факти

  • NovaPay, що входить до групи компаній NOVA, зареєстрував та розмістив випуски облігацій серій D, E та F на суму 100 млн грн кожний.
  • Відсоткову ставку визначено на рівні до 17% річних. Їх можна буде придбати строком від 1 до 12 місяців. 
  • Виплата доходу здійснюватиметься на платіжний рахунок клієнта після закінчення терміну дії угоди про купівлю цінних паперів.
  • Цінні папери вже доступні для купівлі у мобільному додатку NovaPay.
  • NovaPay – перша приватна компанія в Україні, яка у воєнний час випустила корпоративні облігації з публічною пропозицією. У 2023 році компанія розмістила перші три випуски цінних паперів (серії А, В та С) по 100 млн грн кожен. Наразі 1000 клієнтів придбали облігації NovaPay на суму більше ніж на 200 млн грн.

Контекст

У квітні 2023 року NovaPay отримала розширену ліцензію НБУ. Компанія стала першою українською небанківською установою, що має право відкривати рахунки, випускати кредитні та платіжні картки, а також надавати послуги еквайрингу та грошових переказів бізнесу.

У 2023 році обсяг внутрішньодержавних переказів, здійснених через платіжні системи переказу коштів, становив 728 млрд грн. Це вдвічі більше, ніж у 2022-му. Лідером за сумою переказів стала NovaPay. За даними НБУ, компанія обіймає 35% від загального обсягу внутрішньодержавних грошових переказів.

NovaPay у 2023 році збільшила кількість транзакцій на 31% – до 354 млн в порівнянні з 2022 роком. Всього через систему пройшло переказів на 235,5 млрд грн, цей показник на 41% більше, ніж минулого року, йдеться у пресрелізі компанії.

За підсумками минулого року NovaPay перерахувала до держбюджету 1,2 млрд грн, що на 44% більше порівняно із 2022 роком.

Виручка ТОВ «НоваПей» у 2023 році сягнула 7,4 млрд грн у порівнянні з 5,1 млрд грн у 2022-му. Чистий прибуток зріс до 3,2 млрд грн з 2,3 млрд грн роком раніше, свідчать дані YouControl.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні