Заснований українцями серійний виробник необанків Fintech Farm вийшов на ринок Киргистану із продуктом Simbank. Плани запуску співзасновник стартапу Микола Безкровний анонсував у травні 2024-го.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Simbank працює на базі киргизстанського банку Doscredobank. Клієнтам доступний додаток та отримання стандартних банківських послуг, зокрема відкриття кредитної карти з лімітом у 200 000 сом (близько $2375 за поточним курсом).
- Киргизстанський аналог monobank не має відділень, карту можна замовити онлайн та забрати у відділенні Doscredobank або замовити безкоштовну доставку.
- Перша версія застосунку для клієнтів у Киргизстані стала доступна в AppStore 23 серпня. Зараз він перебуває у beta-тестуванні, триває реєстрація перших клієнтів, зазначають розробники на сторінках Simbank в AppStore та Google Play.
- Fintech Farm розвиває ще три необанки: Leobank у Азербайджані, Liobank у Вʼєтнамі, а також проєкт на стадії запуску в Індії.
Контекст
Про плани розширення Fintech Farm до Киргистану, Індії та, ймовірно, Марокко Forbes стало відомо в травні. Тоді компанія оголосила про розширення раунду інвестицій, який пройшов роком раніше, досягши сукупно $32 млн.
Навесні 2023-го раунд на $22 млн очолила лондонська венчурна фірма Nordstar, лід-інвестором у цьогорічному додатковому раунді на $10 млн став Bank of Georgia, акції якого котуються на Лондонській фондовій біржі. Залучення минулого року підвищило оцінку Fintech Farm до понад $100 млн.
Компанія планувала запуститися з MVP у Індії до кінця літа 2024-го, розповідав Forbes у травні співзасновник Fintech Farm Безкровний. На той момент компанія інвестувала в індійську експансію щонайменше $5 млн. Раніше була невдала спроба запуску необанку в Нігерії, під брендом Fibo.
Співзасновниками Fintech Farm є екстопменеджер ПриватБанку та співзасновник monobank Дмитро Дубілет, колишній очільник напряму M&A у fintech-секторі у лондонському KPMG Микола Безкровний та екскерівник Центру електронного бізнесу ПриватБанку Олександр Вітязь.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.