Категорія
Новини
Дата

Франція стала найбільшим експортером електроенергії в Європі, а Німеччина перетворилася на імпортера

Франція випередила Швецію і стала найбільшим експортером електроенергії в Європі, пише Bloomberg. Водночас Німеччина в першій половині цього року перетворилася з експортера на імпортера.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Загальний чистий експорт Франції склав 17,6 ТВт·год, при цьому велика частина електроенергії надходить до Великої Британії та Італії, згідно зі звітом EnAppSys Ltd., в якому вказано імпорт та експорт.
  • Французька ядерна потужність є наріжним каменем європейського ринку електроенергії, незважаючи на те, що її потужність коливається близько 50%. Її атомні станції, як і раніше, мають вирішальне значення для ринку, попри перебої в роботі та високу продуктивність відновлюваних джерел, таких як сонячна енергія.
  • Збільшення експорту з країни було повʼязане з «підвищенням доступності ядерних активів країни», заявив директор EnAppSys Жан-Поль Харреман. «Хоча доступність, як і раніше, на 10–15% нижча за норму, збільшення потужності на 5–10 ГВт порівняно з минулим роком допомогло знову змінити енергетичний баланс Франції у бік експорту».
  • Тоді як Швеція опустилася на друге місце, Іспанія обігнала Німеччину і стала третім за величиною чистим експортером у Європі із загальним чистим відпливом 8,8 ТВт·год, йдеться у звіті. Іспанія, нещодавно охоплена екстремальною спекою, отримала прибуток від збільшення відновлюваної генерації, оскільки величезні сонячні потужності стимулювали зростання експорту. Експорт Швеції склав 14,6 ТВт·год.
  • Закриття Німеччиною своїх атомних електростанцій спричинило те, що її «енергетичний баланс переключився на імпорт», йдеться у звіті.

Контекст

Водночас в Україні підконтрольні атомні енергоблоки йдуть у планові ремонти, а українці використовують більше електроенергії через спеку. «Укренерго» просить українців заощаджувати з 16:00 до 23:00, але віялові відключення поки не запроваджує. У серпні і вересні дефіцит генерації становитиме 1200 МВт, або близько 10% споживання, пише у Facebook колишня в.о. міністра енергетики Ольга Буславець.

За словами міністра енергетики Германа Галущенка, наступної зими, як і протягом попереднього опалювального сезону, основне навантаження в Україні буде нести атомна генерація. Очікується, що усі блоки, які є на контрольованій Україною території, будуть працювати на 100%.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні