Байден затвердив чергову допомогу Україні на $675 млн /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Гаубиці, Humvees, броньовані «швидкі» та протитанкові системи. Байден затвердив чергову допомогу Україні на $675 млн

2 хв читання

Байден затвердив чергову допомогу Україні на $675 млн Фото Getty Images

Президент США Джо Байден схвалив черговий транш військової допомоги США Україні у розмірі до $675 млн. Пакет передбачає більше GMLRS, гаубиці, артилерійські боєприпаси, ракети, броньовані машини швидкої допомоги, протитанкові комплекси, стрілецьку зброю та багато іншого, заявив міністр оборони США Ллойд Остін, пише «Інтерфакс-Україна».

Ключові факти

  • Відкриваючи пʼяте засідання Контактної групи з оборони України на авіабазі Рамштайн у Німеччині у четвер Остін повідомив, що рішення було ухвалено президентом США учора. «Ми маємо розвиватися з розвитком бою. За декілька тижнів, що минули після останньої зустрічі контактної групи, США виділили ще $6,3 млрд на допомогу Україні в галузі безпеки. Учора президент затвердив черговий транш допомоги США Україні в розмірі до $675 млн», – сказав Остін.
  • За словами міністра оборони України Олексія Резнікова, пакет допомоги передбачатиме гаубиці, артилерійські боєприпаси, джипи Humvees, броньовані машини швидкої допомоги, протитанкові системи та багато іншого.
  • Доповнено. До нового пакету допомоги увійдуть додаткові боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS) та чотири 105-мм гаубиці, а також 36 000 снарядів для них. Пакет також передбачає: додаткові високошвидкісні протирадіолокаційні ракети (HARM); 100 броньованих високомобільних багатоцільових колісних машин (HMMWV); 1,5 млн набоїв до стрілецької зброї і понад 5000 протитанкових систем; 1000 одиниць 155-мм пострілів дистанційних протитанкових мін (RAAM); додаткові гранатомети та стрілецька зброя; 50 броньованих медичних автомобілів; прилади нічного бачення та інше польове устаткування.

Контекст

7 квітня Сенат США схвалив законопроєкт про ленд-ліз для захисту демократії в Україні. Документ дозволяє спростити надання зброї країні. Це перша програма ленд-лізу США з часів Другої світової війни.

Про перший пакет військової допомоги США на $800 млн оголосили в середині березня, про наступний, також на $800 млн, – 13 квітня. Зокрема, він містить артилерійські системи, бронетранспортери, гелікоптери.

21 квітня президент США Джо Байден повідомив, що країна спрямує новий пакет військової допомоги Україні на $800 млн, а також виділить $500 млн прямої економічної допомоги. За даними Пентагону, пакет містить 72 155-мм гаубиці та 144 000 артилерійських боєприпасів; 72 тактичні машини для буксирування 155-мм гаубиць; понад 121 тактичний безпілотний літальний апарат Phoenix Ghost; польове обладнання та запасні частини.

19 серпня стало відомо, що адміністрація президента США Джо Байдена готує додаткову військову допомогу Україні майже на $800 млн. Вона міститиме 40 бронетранспортерів, оснащених катками, які допомагають детонувати міни, а також легші гаубиці, які простіше переміщати, ніж потужніші установки, які США вже відправляли. 

24 серпня Адміністрація президента США Джо Байдена надала додаткову військову допомогу Україні на суму $2,98 млрд, про це йдеться в заяві Білого дому. Допомога дасть змогу Україні отримати системи протиповітряної оборони, артилерійські системи та боєприпаси, безпілотні авіаційні комплекси й радари, щоб забезпечити продовження оборони в довгостроковій перспективі.

Bloomberg повідомляє, що до допомоги Україні вже непомітно додали найточніший артилерійський снаряд Excalibur. Пентагон вже відправив Україні снаряд із GPS-наведенням, згідно з бюджетними документами, які підтверджують раніше неоголошену військову допомогу.

Цей снаряд, що використовується в 155-мм гаубицях, був спільно розроблений компаніями Raytheon Missiles and Defense і BAE Systems Bofor. Excalibur з точним наведенням дозволяє польовим командирам точніше цілитися. Згідно з документами, дальність польоту становить 40,5 км.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд