Категорія
Новини
Дата

«Газпром» зупиняє поставки газу і до Болгарії. Країна також відмовилася платити в рублях

Міністерство енергетики Болгарії повідомило, що 27 квітня «Газпром» припинить постачання газу до країни через відмову платити у російських рублях. Про це міненергетики Болгарії повідомило на своїй сторінці у Facebook.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Болгарська сторона повністю виконала свої зобовʼязання та здійснила всі платежі, які вимагаються за цим договором, своєчасно, суворо та відповідно до його пунктів», – йдеться у заяві. 
  • Однак після аналізу було встановлено, що новий двоетапний порядок оплати, запропонований Росією, не відповідає чинному контракту і створює значні ризики для Болгарії, резюмували в міністерстві.
  • У міністерстві Болгарії зазначили, що виконали всі умови контракту, проте прогнозували таку ситуацію. Влада країни повідомила, що вже розроблено альтернативні джерела поставок.

Контекст

Болгарія отримує майже весь газ у межах 10-річного контракту з «Газпромом», термін дії якого спливає наприкінці цього року. Щороку країна споживає 3 млрд куб. газу. Раніше вона повідомляла, що не буде продовжувати контракт на постачання природного газу з російським «Газпромом» на тлі війни в Україні.

31 березня президент РФ Путін підписав указ, який зобовʼязує «недружні країни» розраховуватися за російський газ у рублях. Нові правила країни-агресора почали діяти 1 квітня. Натомість ЄС та країни G7 відкинули вимоги РФ оплачувати постачання газу в рублях. Така схема передбачає, що клієнти продовжать платити за російський газ у валюті, а російські банки переводитимуть кошти у рублі.

Міністри енергетики країн «Великої сімки» заявили, що оплата за російський газ у рублях неприпустима і є одностороннім і явним порушенням діючих угод.

Російський «Газпром» також повідомив нафтогазову компанію Польщі PGNiG, що збирається повністю зупинити постачання газу з 27 квітня. У І кварталі цього року на РФ припадало 53% газу, що імпортується PGNiG.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні