Категорія
Новини
Дата

Путін підписав указ про розрахунки за газ в рублях з 1 квітня. ЄС та країни G7 раніше відкинули таку можливість

Президент РФ Володимир Путін підписав указ, який зобовʼязує «недружні країни» розраховуватися за російський газ в рублях. Нові правила почнуть діяти 1 квітня, пише «Комерсант»

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти:

  • Уповноваженим банком визначено Газпромбанк, який не потрапив під санкції. 
  • Для оплати газу західні країни повинні будуть відкрити рублеві рахунки в Газпромбанку, який продаватиме отриману від покупців газу валюту на Мосбіржі.
  • В указі є виняток: дозвіл на оплату російського газу без дотримання розрахунку в рублях видаватиме комісія російського уряду з іноземних інвестицій.
  • Якщо «недружні країни» не платитимуть у рублях, то «чинні контракти буде зупинено», сказав Путін. 
  • Рішення про порядок оплати постачання газу в рублях — крок до фінансового суверенітету РФ, сказав президент країни-агресора.

Ключова цитата:

«Вони його [газ] отримали, заплатили нам у євро, які самі й заморозили. Можна вважати, що ми поставили газ фактично безкоштовно», — сказав Путін.

Контекст:

Раніше ЄС та країни G7 відкинули вимоги Росії оплачувати постачання газу в рублях. Міністри енергетики країн великої сімки заявили, що оплата за російський газ у рублях неприпустима і є одностороннім і явним порушенням діючих угод.

30 березня німецький уряд заявив, що Путін погодився отримувати виплати за газ від ЄС у євро. Проте Німеччина вже активувала режим раннього попередження надзвичайної ситуації для підготовки до можливого припинення постачання російського газу.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні