Категорія
Новини
Дата

Глобальні венчурні інвестиції торік зросли до $368,3 млрд, попри скорочення кількості угод – звіт KPMG

2 хв читання

Світові венчурні інвестиції у 2024 році зросли до $368,3 млрд, перевищивши показники 2023 року ($349,4) на 5%, йдеться у звіті KPMG Private Enterprise Venture Pulse за четвертий квартал. Зростання інвестицій у штучний інтелект стало ключовим фактором для венчурного капіталу.

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine

Дякуємо за підписку

Ключові факти 

  • Глобальні венчурні інвестиції зросли у 2024 році, при цьому загальна кількість угод скоротилася до мінімуму за сім років – 35 685 угод.
  • У 2024 році сектор штучного інтелекту став беззаперечним лідером за залученням інвестицій. Лише у четвертому кварталі п’ять найбільших ШI-стартапів у США отримали разом $32,2 млрд. Серед найбільших угод: Databricks – $10 млрд, OpenAI – $6,6 млрд, xAI – $6 млрд, Waymo – $5 млрд і Anthropic – $4 млрд
  • Американський регіон домінував із залученням $221,7 млрд, з яких $209 млрд припало на США. Це третій найвищий показник за останні 20 років.
  • Азійсько-Тихоокеанський регіон впав до мінімуму за дев’ять років – венчурне фінансування склало лише $78,8 млрд.
  • Лідером венчурного ринку в Європі стала Велика Британія за обсягами венчурного фінансування у 2024 році, значною мірою завдяки $1,3 млрд, залученим AI-компанією GreenScale. 
  • Різке зростання корпоративних венчурних інвестицій (CVC) – глобальні CVC-інвестиції піднялися з $177,9 млрд у 2023 році до $185,1 млрд у 2024 році, зокрема, у США – з $84,7 млрд до $107,5 млрд.
  • Інтерес до IPO залишається стриманим – загальна вартість виходів на IPO досягла мінімального рівня за сім років, склавши $134,6 млрд.
  • Минулий рік став проривним для оборонних технологій: сектор привернув безпрецедентний обсяг венчурного фінансування. На тлі триваючих війн в Україні та на Близькому Сході, а також загострення глобальної геополітичної напруги, уряди дедалі активніше співпрацюють із defense tech-компаніями, особливо тими, що інтегрують штучний інтелект у військові рішення.
  • Очікується, що венчурні інвестиції залишаться високими у 2025 році, а ШI продовжить залишатися основним локомотивом фінансування. Крім ШI, зростатиме інтерес до секторів оборонних технологій, кібербезпеки, охорони здоров’я та біотехнологій.

Контекст

У першому півріччі 2024 року український M&A сектор демонстрував стійкість та зростання, кількість угод зросла на 4,2%, зростання загальної вартості угод досягло 31% порівняно з аналогічним періодом 2023 року. У першому півріччі на українському ринку злиттів та поглинань було укладено 25 угод на загальну суму $510 млн, що свідчить про поступове відновлення інтересу інвесторів та адаптацію до змін економічного ландшафту.

Серед ключових угод були – раунд фінансування ІТ-компанії Creatio на суму $200 млн та придбання телекомунікаційної компанії «Датагруп-Воля» за $120 млн компанією NJJ Capital. 

За даними KPMG, майже 90% компаній повідомили про зростання прибутковості завдяки цифровій трансформації за останні 2 роки. Найбільш вигідними виявилися інвестиції у хмарні технології (XaaS), штучний інтелект (ШІ) та автоматизацію та кібербезпеку.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Перший випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні