Категорія
Новини
Дата

Глобальний ринок M&A сягнув $1,5 трлн у першому півріччі. США стали драйвером зростання

2 хв читання

У першому півріччі 2024 року глобальні угоди зі злиття та поглинання (M&A) сягнули $1,5 трлн. Сплеск поглинань у США та зростання кількості мегапоглинань компенсували падіння кількості угод, пише FT з посиланням на дані Лондонської фондової біржі.

⚡️Інвестуйте у свої знання з сайтом Forbes. Лише з 18 по 21 липня знижка 40% за промокодом FLASH. Отримайте доступ до матеріалів, які формують лідерів. Підписуйтеся.

Деталі

  • Вартість укладених за звітний період угод була на 22% вищою, ніж роком раніше завдяки 70%-му зростанню великих угод вартістю понад $10 млрд.
  • Водночас загальна кількість угод впала на 25% – до чотирирічного мінімуму. Поглинання вартістю $500 млн і менше – невеликі поглинання, які становлять основу ринку M&A – впали на 13% у вартісному вираженні.
  • У першому півріччі США були драйвером на ринку M&A: вартість угод зросла на 43% – до $796 млрд. Це більше половини глобального показника та найбільша частка країни на світовому ринку з 2019 року.
  • Вартість угод у Європі зросла на 43%, тоді як в Азійсько-Тихоокеанському регіоні вона знизилася на 21%.
  • Серед найбільших угод, укладених у другому кварталі, – купівля американською нафтогазовою компанією ConocoPhillips свого меншого конкурента Marathon Oil за $22,5 млрд.
  • Згідно зі звітом, кількість угод в енергетиці цього року зросла на 27% – до $254 млрд, що є найкращим показником після технологій.
  • Кількість угод у фінансовому секторі зросла на 60% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Цьому сприяла лютнева угода Capital One про придбання компанії-конкурента Discover Financial за $35,3 млрд.
  • Не всі угоди були успішними. Наприклад, у травні зірвалася спроба австралійської гірничодобувної компанії BHP поглинути Anglo American за понад $50 млрд.
  • Зростання кількості великих угод виявилося недостатнім, щоб повністю вивести ринок M&A із занепаду після пандемії – обсяг угод залишається на рівні нижче $1 трлн вже восьмий квартал поспіль, зазначає видання.

Контекст

За перші чотири місяці 2024 року в Україні було оголошено про 15 M&A угод, свідчить аналіз KPMG. Це майже на 20% менше, ніж за аналогічний період 2023-го. Загальна вартість угод, про які є публічна інформація – близько $200 млн.

Рівень прозорості, тобто частка угод з розголошеною вартістю – 33%. Це низький показник навіть для українського ринку. Він свідчить про те, що угоди закриваються, але ринок поводиться обережно.

У 2023 році, згідно з даними KPMG M&A Radar 2023, кількість угод в Україні зросла на майже 70% порівняно з 2022-м. Було укладено 47 угод вартістю від $5 млн. Обсяг ринку за вартістю угод перевищив 2020 рік – $1,2 млрд (для 60% угод з розголошеною вартістю).

Разом з очікуваннями відновлення глобального M&A це створило передумови для пожвавлення ситуації на українському ринку. Які перспективи у 2024-му, читайте в матеріалі Forbes.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні