Категорія
Новини
Дата

Google планує додати в пошук відповіді чат-бота та відео з TikTok – WSJ

Google змінює спосіб подання результатів пошуку, додаючи чат зі штучним інтелектом, а також короткі відео та пости в соціальних мережах, пише The Wall Street Journal. Компанія відходить від традиційного списку результатів, який зробив його домінуючою пошуковою системою.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Нововведення є відповіддю на великі зміни у способах доступу людей до інформації в інтернеті, включаючи появу ботів зі штучним інтелектом, таких як ChatGPT. Відповідно до документів компанії та джерел, вони підштовхнули сервіс змінити традиційний формат у пошуковику, неофіційно відомий як «10 синіх посилань».
  • Згідно з документами, Google планує зробити свою пошукову систему більш «візуальною, зручною, особистою та людяною» з акцентом на обслуговування молодих людей у всьому світі. 
  • Очікується, що на своїй щорічній конференції розробників наступного тижня пошуковий гігант представить нові функції, що дають змогу користувачам вести діалог із програмою штучного інтелекту, проєктом під кодовою назвою Magi. 
  • Протягом багатьох років Alphabet вносила мінімальні зміни до зовнішнього вигляду пошуку, що підтримує рекламний бізнес, дохід якого минулого року становив понад $162 млрд. Але це змінюється зі швидким зростанням кількості чат-ботів зі штучним інтелектом та додатків для коротких відео, таких як TikTok, які привернули увагу молодих користувачів. 
  • Загалом Google планує приділяти більше уваги відповідям на запити, на які не можна легко відповісти за допомогою традиційних вебрезультатів, згідно з внутрішніми документами щодо внесення змін до пошукової системи цього року.
  • Відвідувачам пошуку Google частіше пропонуватимуть поставити додаткові запитання або переглянути візуальні ефекти, такі як відео TikTok, у відповідь на їхні запити.

Контекст

Керівники Google звертали увагу співробітників на те, що кількість активних вебсайтів останніми роками стабілізувалася, кажуть джерела. Інтернет-користувачі все частіше звертаються до інших програм, щоб знайти інформацію про все: від популярних місцевих ресторанів до порад про те, як підвищити продуктивність.

Представник Google сказав, що пошук «завжди був неймовірно динамічним сектором, що швидко розвивається», і компанія зосередилася на довгостроковому підході до зміни сервісу, який включає інтеграцію ШІ та візуальних функцій.

За даними постачальника даних Statcounter, пошукова система Google, найвідвідуваніший вебсайт у світі, протягом багатьох років обробляла понад 90% пошукових запитів на компʼютерах та мобільних пристроях. 

У квітні корпорація Google взялася за розробку нової пошукової системи зі штучним інтелектом (ШІ), писало видання The New York Times. Ідея нового проєкту полягає в тому, що пошуковик намагається передбачити питання користувача і запропонувати «набагато більш персоналізований досвід». Також Google розробляє оновлення під кодовою назвою Magi для існуючого пошукового запиту. Одна з нових функцій – чат-бот для розробників, який може писати код. 

Google має намір впровадити генеративний штучний інтелект у свій рекламний бізнес протягом найближчих місяців, писало видання Financial Times. Технологію буде вбудовано в програму Performance Max, яку Google пропонує з 2020 року. Доходи Google від реклами впали на 4% в останньому кварталі минулого року, внаслідок чого загальне зростання виручки материнської компанії Alphabet склало лише 1%.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні