Категорія
Новини
Дата

Держдума РФ опублікувала проєкт про визнання «ДНР» та «ЛНР». Документ внесений депутатами путінської партії

До Держдуми Росії внесено проєкт звернення нижньої палати парламенту до президента країни-агресора Володимира Путіна щодо необхідності визнання так званих «ДНР» та «ЛНР», пише Інтерфакс. Проєкт опубліковано в базі даних Держдуми. Документ внесений депутатами від «Єдиної Росії».

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • «Нова українська влада» не виконала жодного пункту Мінських угод, а жителі «ДНР» та «ЛНР» вісім років «живуть під обстрілами дрібно- та великокаліберної зброї», сказано в тексті проєкту. Тому депутати «вважають обґрунтованим та морально виправданим визнання ДНР та ЛНР».
  • Прийняття документа «започаткує процес міжнародного визнання обох держав», наголошується в документі.
  • Комітет Держдуми РФ у справах СНД підтримав два варіанти рішення про звернення до президента Путіна визнати так звані «ДНР» і «ЛНР», пише російське ТАСС, посилаючись на джерела.

Контекст

15 лютого на раду Держдуми мали винести два проєкти про визнання «ЛНР/ДНР»: перший на адресу президента РФ, другий у МЗС – для прискорення процедури.

У січні депутати від КП РФ у Держдумі зареєстрували проєкт постанови про звернення до президента з проханням офіційно визнати «незалежними державами» «ДНР» та «ЛНР». Тоді в Держдумі назвали цю ініціативу «невчасною та провокаційною», побоюючись західних санкцій.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні