Господарський суд міста Києва 7 травня закрив провадження у справі за позовом Ігоря Коломойського про визнання недійсними договорів купівлі-продажу ПриватБанку у грудні 2016 року. Про це повідомила пресслужба Національного банку.
Ключові факти
- Справу було відкрито за позовом колишніх акціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського та кіпрської компанії Triantal Investments Ltd до НБУ, Кабміну, Мінфіну, ПриватБанку, Фонду гарантування вкладів.
- Суд закрив провадження у справі на підставі норм Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності» №590-ІХ – так званого антиколомойського закону.
- Відповідно до цього закону, провадження з такими позовними вимогами підлягають закриттю. Позивачі вимагали повернути їм акції банку, однак закон це прямо забороняє, що й констатував суд, зазначив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.
Контекст
Кабмін ухвалив рішення про націоналізацію ПриватБанку 18 грудня 2016 року. Загалом держава витратила на докапіталізацію банку понад 155 млрд грн.
Верховний Суд у лютому 2023 року залишив чинною ухвалу Господарського суду міста Києва від 2 червня 2021 року, якою було закрито провадження у справі за позовом колишнього голови правління та міноритарного акціонера ПриватБанку Олександра Дубілета про визнання недійсними договорів купівлі-продажу ПриватБанку.
15 листопада Шостий апеляційний адміністративний суд закрив провадження у справі про оскарження рішень органів державної влади про виведення ПриватБанку з ринку за участю держави та підтвердив неможливість повернення банку колишнім власникам.
Наразі судами України закрито провадження більш як у 30 судових справах за позовами колишніх акціонерів та пов’язаних із ПриватБанком осіб.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.