Категорія
Новини
Дата

На відновлення України потрібно $600 млрд. Шмигаль у Вашингтоні закликав членів МВФ пожертвувати 10% своїх резервів

На післявоєнне відновлення України знадобиться щонайменше $600 млрд, сказав премʼєрміністр Денис Шмигаль на міністерському круглому столі в рамках «Весняних зустрічей» МВФ та Світового банку у Вашингтоні. Премʼєр закликав членів МВФ пожертвувати 10% свої резервних активів, пише Bloomberg.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • У короткостроковій перспективі Україні необхідне фінансування у розмірі $4–5 млрд на місяць. У довгостроковій – країні потрібна стратегія відновлення, аналогічна до плану Маршалла, наголосив Шмигаль.
  • Премʼєр розіслав листи країнам-партнерам із проханням пожертвувати 10% своїх спеціальних прав запозичення (SDR) для фінансової підтримки України, а також закликав країни допомогти з постачанням зброї та посилити санкції проти РФ.
  • Водночас голова Світового банку Девід Малпасс та директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва наголосили на важливості грантових внесків та пільговому фінансуванні для поточних потреб України.

Контекст

Країни G7 та міжнародна спільнота обіцяють Україні додаткову підтримку розміром понад $24 млрд у 2022 році. G7 схвалили відкриття багатостороннього донорського рахунку МВФ для України та заяву ЄС про створення Трастового фонду солідарності з Україною (Solidarity Trust Fund), а також готують пакет підтримки для України від групи Світового банку та «пакет стійкості» від ЄБРР.

Раніше Георгієва заявляла, що Україна звернулася до МВФ за підтримкою в покритті фінансового дефіциту розміром $5 млрд на місяць на найближчі три місяці.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні