Категорія
Новини
Дата

На відновлення України потрібно $600 млрд. Шмигаль у Вашингтоні закликав членів МВФ пожертвувати 10% своїх резервів

На післявоєнне відновлення України знадобиться щонайменше $600 млрд, сказав премʼєрміністр Денис Шмигаль на міністерському круглому столі в рамках «Весняних зустрічей» МВФ та Світового банку у Вашингтоні. Премʼєр закликав членів МВФ пожертвувати 10% свої резервних активів, пише Bloomberg.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • У короткостроковій перспективі Україні необхідне фінансування у розмірі $4–5 млрд на місяць. У довгостроковій – країні потрібна стратегія відновлення, аналогічна до плану Маршалла, наголосив Шмигаль.
  • Премʼєр розіслав листи країнам-партнерам із проханням пожертвувати 10% своїх спеціальних прав запозичення (SDR) для фінансової підтримки України, а також закликав країни допомогти з постачанням зброї та посилити санкції проти РФ.
  • Водночас голова Світового банку Девід Малпасс та директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва наголосили на важливості грантових внесків та пільговому фінансуванні для поточних потреб України.

Контекст

Країни G7 та міжнародна спільнота обіцяють Україні додаткову підтримку розміром понад $24 млрд у 2022 році. G7 схвалили відкриття багатостороннього донорського рахунку МВФ для України та заяву ЄС про створення Трастового фонду солідарності з Україною (Solidarity Trust Fund), а також готують пакет підтримки для України від групи Світового банку та «пакет стійкості» від ЄБРР.

Раніше Георгієва заявляла, що Україна звернулася до МВФ за підтримкою в покритті фінансового дефіциту розміром $5 млрд на місяць на найближчі три місяці.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні