На післявоєнне відновлення України знадобиться щонайменше $600 млрд, сказав премʼєрміністр Денис Шмигаль на міністерському круглому столі в рамках «Весняних зустрічей» МВФ та Світового банку у Вашингтоні. Премʼєр закликав членів МВФ пожертвувати 10% свої резервних активів, пише Bloomberg.
⚡️Ексклюзивно: спікер на форумі «Енергія бізнесу» – Деніел Єрґін, віце-голова S&P Global, письменник та лауреат Пулітцерівської премії. Він автор бестселерів про енергетику та світову економіку, зокрема «The Prize» і «The New Map». Вже 9 жовтня зустрінемося.
Ключові факти
- У короткостроковій перспективі Україні необхідне фінансування у розмірі $4–5 млрд на місяць. У довгостроковій – країні потрібна стратегія відновлення, аналогічна до плану Маршалла, наголосив Шмигаль.
- Премʼєр розіслав листи країнам-партнерам із проханням пожертвувати 10% своїх спеціальних прав запозичення (SDR) для фінансової підтримки України, а також закликав країни допомогти з постачанням зброї та посилити санкції проти РФ.
- Водночас голова Світового банку Девід Малпасс та директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва наголосили на важливості грантових внесків та пільговому фінансуванні для поточних потреб України.
Контекст
Країни G7 та міжнародна спільнота обіцяють Україні додаткову підтримку розміром понад $24 млрд у 2022 році. G7 схвалили відкриття багатостороннього донорського рахунку МВФ для України та заяву ЄС про створення Трастового фонду солідарності з Україною (Solidarity Trust Fund), а також готують пакет підтримки для України від групи Світового банку та «пакет стійкості» від ЄБРР.
Раніше Георгієва заявляла, що Україна звернулася до МВФ за підтримкою в покритті фінансового дефіциту розміром $5 млрд на місяць на найближчі три місяці.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.