Інфляція в єврозоні у вересні прискорилася до 10% порівняно з 9,1% у серпні, свідчать попередні дані Євростату. Це новий рекорд, який посилить очікування Європейського центробанку щодо чергового різкого підвищення процентної ставки, пише Reuters.
🎬 YouTube-проєкт Forbes Next про майбутніх зірок українського бізнесу. Новий випуск про школу програмування GoIT. Як вона будує мільярдну компанію на світчерах 👉 Дивіться за цим лінком
6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»
Що ви дізнаєтесь: Правила розвитку бізнесу в умовах абсолютної невизначеності; Як отримати в клієнти й співпрацювати з Міноборони – найбільшим замовником у країні; Як «воєнні» інновації можуть допомогти вашому бізнесу; 2023-й у цифрах від Мінфіну й НБУ.
Квитки на конференцію за посиланням
20 спікерів: Олексій Резніков, Сергій Марченко, Михайло Федоров, Олександр Конотопський, Алекс Ліссітса, Сергій Ніколайчук, Юлія Бадрітдінова, Тарас Чмут та інші.
Коли: 6 жовтня, з 10:00 до 16:00
Ключові факти
- Інфляція в єврозоні вперше в історії досягла двозначного числа. Очікується, що найбільше ціни у вересні зростуть на енергоносії – 40,8% (порівняно з 38,6% у серпні), продукти харчування, алкоголь і тютюн – 11,8% (10,6%), неенергетичні промислові товари – 5,6% (5,1%) та послуги – 4,3% (3,8%).
- Багато політиків уже висунули аргументи щодо чергового підвищення ставки на 75 базисних пунктів 27 жовтня, зазначає агентство.
- «Інфляція, що виражається двозначними цифрами, не залишає ЄЦБ іншого виходу, окрім як продовжувати підвищувати облікові ставки, незважаючи на жахливі економічні перспективи», – сказав Кен Воттрет з S&P Global Market Intelligence.
Контекст
ЄЦБ 21 липня вперше за 11 років підвищив відсоткові ставки на 50 базисних пунктів. Таке рішення сприятиме поверненню інфляції до середньострокової цілі в 2%, зазначили в центробанку.
Економічні перспективи єврозони наразі дуже невизначені на тлі енергетичної кризи. Європа готується до можливого припинення поставок російського газу.
Прискорення інфляції, яке спостерігається в єврозоні, за словами голови ЄЦБ, значною мірою викликане «енергетичним шоком, який ми зазнали, відчуваємо і, ймовірно, продовжимо відчувати» внаслідок високої залежності регіону від зовнішніх постачальників енергоресурсів.
Індекс ділової активності (PMI) у єврозоні в серпні другий місяць поспіль опинився нижче від рівня, що вказує на рецесію, – 49,2. Очікувалося, що він буде на рівні 49, пише Bloomberg. У Німеччині спостерігається найрізкіший спад активності з червня 2020 року. Тим часом у Франції активність знизилася вперше за півтора року: там індекс PMI впав до 49,8 – більше, ніж передбачалося.
Індикатор настроїв у промисловості та сфері послуг погіршився, оскільки брак енергії ставить під загрозу виробництво, а зростання цін стримує попит. Тоді як настрої споживачів несподівано відновилися у серпні з рекордно низького рівня, домогосподарства налаштовані песимістичніше щодо перспектив, ніж під час пандемії.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.