Категорія
Новини
Дата

Іноземні компанії почали закачувати газ в українські ПСГ. Обсяги поки що невеликі через дефіцит – Вітренко

Нерезиденти знову використовують підземні газові сховища (ПСГ) України, попри війну, повідомив голова НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко в інтервʼю «Інтерфакс-Україна». Обсяги такого зберігання поки що невеликі через дефіцит газу в Європі.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • З квітня деякі іноземні компанії навіть в умовах війни розпочали закачку газу в українські ПСГ, сказав Вітренко. Він нагадав, що у перший місяць війни Україна призупинила таку можливість, проте згодом знову відкрила сховища для нерезидентів.
  • Наразі це переважно невеликі обсяги зберігання через певний дефіцит газу у Європі, зазначив Вітренко. 
  • Довіра іноземних компаній повʼязана з тим, що Україна є надійним партнером на відміну від РФ, додав голова «Нафтогазу».

Контекст

У січні «Укртрансгаз» зазначав, що кількість компаній-нерезидентів у його портфоліо замовників за останні три роки зросла увосьмеро – до 111 компаній, які представляють 27 країн із трьох континентів: Європи, Північної Америки та Азії.

На початок жовтня 2021 року іноземні замовники послуг зберігали в українських ПСГ у режимі «митний склад» 2,8 млрд куб. м газу із сумарних запасів 18,7 млрд куб. м.

Різке подорожчання та дефіцит газу на європейському ринку та зростання з осені минулого року ризиків російської агресії призвели до того, що до початку лютого 2022 року запаси нерезидентів в українських ПСГ зменшилися до 200 млн куб. м.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні