Категорія
Новини
Дата

РФ відновила реєстрацію суден у «зерновому коридорі» після чотириденної паузи. Україна заявляє про порушення (доповнено)

Спільний координаційний центр (СКЦ) у Туреччині 5 червня провів щонайменше по одній інспекції на вхід і на вихід, які стали першими після 31 травня. Про це пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на аналіз інформації на сайті СКЦ. Мінвідновлення підтвердило, що РФ відновила реєстрацію вхідного флоту, але з порушенням процедур.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • На вхід до порту «Південний» пропущено суховантаж Navios Sagittarius дедвейтом 75 600 т під прапором Панами, який став першим судном у напрямку цього порту, пропущеним після 2 травня.
  • У напрямку на вихід СКЦ у понеділок провів інспекцію суховантажу Maroulio S, що прямує з порту «Чорноморськ» до Іспанії з 65 840 т кукурудзи.
  • Пізніше СКЦ на своєму сайті відкоригував інформацію про проведену в понеділок після чотириденної паузи інспекцію на вхід до «зернового коридору»: суховантаж Navios Sagittarius дедвейтом 75 600 т під прапором Панами прямує до порту «Чорноморськ», а не в порт «Південний», як це було зазначено раніше.
  • Доповнено. Росія 4 червня зареєструвала два вхідних судна, які були заявлені до участі в зерновій ініціативі того ж дня. Це суперечить прийнятим правилам інспектування суден, які передбачають, що першочергово перевірку проходять ті, які найдовше знаходяться в очікуванні, повідомила пресслужба Мінвідновлення. 
  • «Росіяни проігнорували необхідність інспектування 56 суден, що вже тривалий час (деякі понад 3 місяці) очікують у територіальних водах Туреччини на вхід в українські порти.
  • Реєстрація вхідного флоту російською стороною в СКЦ здійснюється обмежено, а логіка вибору суден для реєстрації є незрозумілою та непрозорою, зазначається в повідомленні.

Контекст

17 травня угоду щодо «зернової ініціативи» було пролонговано ще на два місяці – до 18 липня, повідомив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. За словами віцепремʼєра України Олександра Кубракова, «зернову угоду» розблоковано, але вона залишалася чинною, оскільки була продовжена в березні строком на 120 днів.

30 травня СКЦ оголосив про неможливість складання інспекційного плану на 1 червня через чергову відмову РФ реєструвати вхідний флот. За даними Мінвідновлення, впродовж 30 та 31 травня РФ без пояснень зареєструвала для інспекції лише одне вхідне судно на порт «Чорноморськ», у той час як інші сторони СКЦ підтвердили до участі в Чорноморській Ініціативі 10 суден на три порти.  

У територіальних водах Туреччини на той момент чекала на інспекцію черга з 50 суден, на які має бути завантажено 2,4 млн т продовольства.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні