Росія знову заблокувала «зерновий коридор». У черзі на інспекцію очікують пів сотні суден /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Росія знову заблокувала «зерновий коридор». У черзі на інспекцію очікують пів сотні суден

1 хв читання

Getty Images

Спільний координаційний центр (СКЦ) в Стамбулі оголосив про неможливість складання інспекційного плану на четвер, 1 червня, через чергову відмову РФ реєструвати вхідний флот, повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • За даними міністерства, впродовж 30 та 31 травня, РФ без пояснень зареєструвала для інспекції лише одне вхідне судно на порт «Чорноморськ», в той час коли інші сторони СКЦ підтвердили до участі в Чорноморській Ініціативі 10 суден на три порти.  
  • «Деструктивна позиція Росії та відсутність зареєстрованих суден на інспекцію унеможливлює складання інспекційного плану на сьогодні, про що всі сторони були повідомлені Секретаріатом СКЦ», – повідомляє Мінінфраструктури.
  • Наразі в черзі на інспекцію в територіальних водах Туреччини очікують 50 суден, на які має бути завантажено 2,4 млн т продовольства для світу. 
  • «Це понад $1 млрд збитків, які позначаються на кінцевій вартості продовольства для світу», – сказано у повідомленні.
  • Українська делегація направила лист до Секретаріату СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу в складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день, як того вимагають процедури СКЦ. 

Контекст

17 травня угоду щодо «зернової ініціативи» було пролонговано ще на два місяці – до 18 липня, повідомив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. За словами віцепремʼєра України Олександра Кубракова, «зернову угоду» розблоковано, але вона залишалася чинною, оскільки була продовжена в березні строком на 120 днів.

Кубраков нагадав, що з середини квітня РФ почала обмежувати роботу ініціативи, а з травня фактично заблокувала її, відмовившись від реєстрації нового флоту та проведення інспекцій флоту, який іде на завантаження до українських портів.

Загалом в межах угоди було експортовано з України близько 30,3 млн т зерна та продуктів харчування, зокрема 625 000 т на суднах Всесвітньої продовольчої програми для операцій з надання допомоги в Афганістані, Ефіопії, Кенії, Сомалі та Ємені.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні