«Інтенсивність не зменшується». Держспецзв’язку заявило про збільшення кібератак майже вдвічі з початку 2022-го /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

«Інтенсивність не зменшується». Держспецзв’язку заявило про збільшення кібератак майже вдвічі з початку 2022-го

Getty Images

З початку 2022 року команда з реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, вжила заходів щодо понад 200 кібератак проти України, повідомляє пресслужба. Зазначається, що загальна кількість кіберінцидентів зросла майже вдвічі.

⚡️Даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом 700 до 28.04 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Згідно із повідомленням, урядова команда з початку 2022 року забезпечила реагування на 200 цільових кібератак деструктивного характеру проти українських установ та компаній. 
  • «Кількість кіберінцидентів, які наша команда опрацьовує з початку повномасштабного вторгнення, суттєво збільшилася і зросла майже вдвічі. Ця інтенсивність не зменшується», – сказала керівниця команди CERT-UA Євгенія Наконечна.
  • За її словами, об’єктами кібератак найчастіше стають міністерства, державні органи, критична інфраструктура, зокрема енергетичний сектор, IT-компанії та телекомунікаційні провайдери. 
  • Згідно із повідомленням, метою хакерів є розвідувальні операції, довготривале шпигунство, знищення даних та інформаційних систем. 

Контекст

12 грудня абоненти «Київстару» з усієї України не змогли скористатися послугами мобільного звʼязку та доступом до інтернету через масштабний збій. Причиною технічного збою у роботі оператора стала хакерська атака. 

СБУ 13 грудня повідомила, що відповідальність за атаку на цифрову інфраструктуру мобільного оператора «Київстар» взяло на себе одне з російських псевдохакерських угруповань.

Голова департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк сказав в інтервʼю Reuters, що російські хакери перебували у системі «Київстар» щонайменше з травня 2023 року. 

У січні хакери атакували дата-центр «Парковий», клієнтами якого є десятки державних компаній. Зокрема, вранці 25 січня клієнти «Укрпошти» не змогли відправити свої посилки. Водіям та перевізникам не вдалося перетнути кордон через систему «Шлях». Були недоступні гарячі лінії газопостачальної компанії «Нафтогаз України» та «Газмережі». Пасажирам Київської кільцевої електрички не вдалося придбати квитки через чат-бот та термінали «Укрзалізниці». Детальніше про кібератаку – у матеріалі Forbes.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні