Кабінет Міністрів розширив список категорій громадян, як можуть отримати житло за програмою доступного іпотечного кредитування «єОселя». Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 4 липня, йдеться в повідомленні пресслужби Мінекономіки.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- З 1 серпня збільшиться кількість українців, які можуть отримати житло за програмою «єОселя», йдеться у пресрелізі. Подати заявку на отримання кредиту під 7% зможуть ветерани війни, учасники бойових дій та люди, які не мають власного житла. Всі інші категорії позичальників залишаються у програмі також.
Які зміни внесено до програми «єОселя»
- Збільшено перелік територій, на які розповсюджується програма. Відтепер вона буде доступна на тих територіях Харківської, Запорізької та Херсонської областей, які не перебувають в окупації та на яких не відбуваються активні бойові дії.
- До категорії військовослужбовців та силовиків, які можуть взяти іпотеку під 3% річних, додали детективів і старших детективів НАБУ, осіб рядового і начальницького складу ДБР, детективів та осіб начальницького складу БЕБ.
- Для тих військових та силовиків, які внаслідок поранення під час бойових завдань, отримали І групу інвалідності та втратили свою посаду, зберігається право на компенсацію відсоткової ставки за рахунок держави до рівня 3% річних.
- По моделях фінансування будівництва житла виключено «попередні» договори та договори, по яких не відбувається «реальний» перехід майнових прав до покупців.
Хто може подати заявку на участь у програмі
- Ветерани війни та члени їхніх сімей; учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни, а також сім’ї загиблих (померлих) захисників і захисниць України.
- Громадяни, які не мають власної житлової нерухомості, або у власності яких менше ніж 52,5 кв. м для сім’ї з однієї особи (одинока особа) та додатково 21 кв. метр – на кожного наступного члена сім’ї, за виключенням житла на тимчасово окупованих територіях.
Умови програми для зазначених категорій громадян
- фіксована річна ставка у гривні – 7%;
- перший внесок – від 20%;
- термін кредитування – до 20 років;
- придбати можна квартиру в будинку, що будується, або не старше трьох років на момент укладення договору
Контекст
Придбати житло, що будується, можна лише у забудовників, які акредитовані банками-учасниками програми. У рамках «єОселі» допускається кредитування виключно за такими моделями фінансування, коли покупець стає власником майнових прав на житло, що будується, під час оформлення кредиту.
Як зазначають в Мінекономіки, така модель роботи забезпечує захист прав позичальників «єОселі» при купівлі квартири на первинному ринку в об’єктах, що будуються.
Акредитація забудовників банками у програмі буде доступна лише для тих забудовників, які обрали прозорі механізми фінансування будівництва.
Банками-партнерами «єОселі» є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, «Глобус» банк та Sky Bank. Ще декілька банків-партнерів знаходяться на стадії інтеграції з «Дія» та вже скоро долучаться до реалізації програми. Програму реалізує Мінекономіки, Мінцифри та ПрАТ «Укрфінжитло».
Програма «єОселя» працює з жовтня 2022 року. На сьогодні вже видано майже 1700 кредитів на понад 2,3 млрд грн.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.