Уряд скасував постанову, яка обмежувала розрахунки за імпорт товарів і послуг, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Рішення ухвалили для покращення бізнес-клімату в Україні.
Ключові факти
- Так, було скасовано постанову Кабінету Міністрів №153, яка обмежувала розрахунки за імпорт товарів і послуг.
- За словами Шмигаля, така лібералізація відкриє нові можливості для українських підприємців – виходити на нові ринки, посилювати український експорт, створювати нові проєкти та робочі місця в Україні.
- Премʼєр пояснив, що це рішення уряду вкладається у більш широку політику дерегуляції. Він нагадав, що вже переглянуто більше тисячі дозволів, ліцензій та довідок, які регулюють взаємодію держави та бізнесу.
Контекст
В Україні з початку повномасштабної війни діяли обмеження на імпорт товарів та послуг. 24 лютого 2022 року уряд ухвалив постанову №153, яка визначала перелік товарів і послуг, за операціями з імпорту яких було рекомендовано Національному банку забезпечити здійснення переказів. НБУ, в свою чергу, запровадив валютні обмеження, що стосувалися розрахунків за імпортними операціями.
7 липня 2022 року уряд скасував критичний імпорт на товари, який був запроваджений з початку повномасштабного вторгнення. Національний банк для цього дозволив бізнесу з 9 липня купувати валюту та переказувати кошти за операціями з імпорту товарів.
При цьому обмеження на купівлю валюти та транскордонні перекази для імпорту послуг зберігалися.
У червні 2023-го Нацбанк затвердив стратегію пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу і повернення до інфляційного таргетування.
Раніше суттєве послаблення обмежень відбулося у грудні минулого року: НБУ скасував усі обмеження для банків та небанківських фінансових установ на продаж готівкової валюти населенню.
У травні НБУ запровадив нову хвилю валютної лібералізації, дозволивши імпорт широкого кола послуг, а також часткову сплату дивідендів і процентів за кордон.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.