Категорія
Новини
Дата

Казахстанська Kaspi.kz залучила $1 млрд на IPO у Нью-Йорку

1 хв читання

Казахстанська фінтех-компанія Kaspi.kz 18 січня залучила у ході IPO на Nasdaq $1 млрд, пише Bloomberg. Компанія розмістила 11,3 млн міжнародних депозитарних акцій за ціною $92 за штуку. 

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Ціна була на 5,3% нижчою від рівня закриття в четвер глобальних депозитарних розписок Kaspi.kz, що торгуються в Лондоні.
  • Продаючими акціонерами виступили Вʼячеслав Кім, Михайло Ломтадзе та Asia Equity Partners Limited.
  • На 1 січня 2024 року частки акціонерів Kaspi.kz розподілилися так: Baring Vostok – 27,53% простих акцій, Михайло Ломтадзе – 24,67%, Вʼячеслав Кім – 23,47%.
  • Капіталізація Kaspi.kz, акції якої почнуть торгуватися в Нью-Йорку, становить близько $18 млрд.
  • IPO Kaspi.kz стало найбільшим на американській біржі з моменту розміщення Birkenstock Holding Plc на $1,48 млрд у жовтні 2023 року. 

Контекст

Kaspi.kz – найбільший платіжний, торговий майданчик та екосистема фінансових технологій у Казахстані. Через мобільний додаток можна оплачувати без комісії 5000 послуг, переказувати гроші, купувати онлайн речі та авіаквитки. Через програму також можна оформлювати кредит у банку Kaspi Bank. У Казахстані додаток має 8,5 млн клієнтів.

У 2020 році Kaspi.kz залучив $1 млрд на IPO у Лондоні, ставши найдорожчою компанією в історії Казахстану. Тоді одна глобальна депозитарна розписка фінтеху пропонувалася інвесторам $33,7 і було продано 29,6 млн паперів.

Kaspi.kz також котирується як на Казахстанській фондовій біржі, так і на Міжнародній біржі Астани. 

За підсумками трьох кварталів 2023 року чистий прибуток компанії перевищив $1,2 млрд при доході в понад $2,8 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні