Росія 2, 3 і 6 вересня атакувала портову інфраструктуру Дунаю, яка життєво важлива для діяльності компаній агрохолдингу «Кернел», що займаються експортом соняшникової олії. Про це йдеться у повідомленні холдингу на Варшавській фондовій біржі, пише «Інтерфакс-Україна».
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- 2 вересня російські безпілотники завдали шкоди критично важливим обʼєктам, зокрема резервуарам для зберігання рослинної олії, устаткуванню, необхідному для перевалки (включно з трубопроводами), залізничним приймальним спорудам, залізничним цистернам, що очікують на розвантаження, та адміністративній будівлі.
- 3 вересня РФ атакувала склади зерна, якими управляє портовий оператор у Дунайському регіоні, що надає «Кернелу» важливі послуги з перевалки зерна: повністю зруйновано два плоских сховища загальною місткістю 5000 т, ще два плоских сховища такої самої місткості пошкоджені і тимчасово не можуть накопичувати зерно.
- 6 вересня чергова атака, яка була націлена на активи компанії в дунайських портах, порушила діяльність цих активів. Цього разу обійшлося без суттєвих руйнувань, зазначили в компанії.
- «Ці нещадні авіаудари серйозно підривають експорт сільськогосподарської продукції з України», – наголосили в «Кернелі».
Контекст
Раніше «Кернел» оцінив втрати від російських обстрілів у липні-серпні щонайменше в $32 млн. Компанія спрогнозувала, що в деяких випадках процес ремонту триватиме до 12 місяців, що говорить про значний обсяг необхідного відновлення.
За розрахунками компанії, для ремонту і відновлення устаткування, яке було пошкоджено або знищено під час тих нападів, потрібно щонайменше $20 млн, тоді як оціночна ринкова вартість товарів, втрачених унаслідок цих атак – приблизно $12 млн.
«Кернел» зазначив, що пошкоджене обладнання та товарно-матеріальні запаси не були застраховані від таких непередбачуваних подій, отже, вони негативно вплинули на стан ліквідності групи.
Найбільшим співвласником «Кернелу» через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський із часткою 39,3%.
До війни «Кернел» посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (приблизно 7% світового виробництва) та її експорту (приблизно 12%). Компанія також була найбільшим виробником і продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того, холдинг займався вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією.
Чистий прибуток «Кернелу» за девʼять місяців 2023 фінансового року (липень 2022-го – березень 2023 року) зріс на 36% – до $437 млн за падіння виручки на 45% – до $2,7 млрд.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.