Найбільший мобільний оператор України «Київстар» придбав частку в найбільшій медичній інформаційній системі Helsi, йдеться в повідомленні материнської компанії «Київстар» Veon. Сторони не розголошують деталей угоди. В юрособі ТОВ «Хелсі Україна» оператору належить частка у 69,99%. За оцінкою Forbes, поточна вартість Helsi може складати $10 млн.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- «Київстару» належить 69,99% у ТОВ «Хелсі Україна», зареєстрованому 6 липня 2022 року, свідчать дані YouControl. Кінцевий бенефіціарний власник компанії – Самвел Акобян, який володіє часткою у 26,9% через ТОВ «Українська інвестиційна платформа», за даними аналітичної системи YouControl. Він також володіє 100% ТОВ «Хелсі ЮА», якому належить торгова марка сервісу.
- За оцінкою Forbes, поточна вартість Helsi, з огляду на публічні фінансові показники компанії та мультиплікатори для медичної індустрії, може складати $10 млн.
- У довоєнний час, з урахуванням покриття, ніші та клієнтської бази, сервіс міг коштувати $30–-40 млн, розповів Forbes голова Chernovetskyi Investment Group Володимир Кривко. «З урахуванням війни, вона була нижчою», – додає він.
- «Київстар» планує розширити власний бізнес та в наступні три роки інвестувати у розвиток цифрових екосистем для здоров’я українців», – заявив СЕО «Київстар» Олександр Комаров.
- Інвестиції Helsi планує вкласти в розроблення продукту, щоб надавати нові електронні послуги лікарям та пацієнтам.
- Сервісом Helsi станом на серпень 2022 року користуються 23 млн пацієнтів та 1300 клінік. Від початку року кількість користувачів зросла на 11%, повідомили Forbes у компанії.
Контекст
Медичну інформаційну систему Helsi почали розробляти у 2016 році. Спочатку вона дозволяла записатись на прийом до лікаря і в межах медреформи дала змогу лікарям та пацієнтам укладати декларації. Нині сервіс дозволяє переглядати історії відвідувань і медичні документи, зокрема вакцинації, отримувати електронні рецепти й віддалену відеоконсультацію.
Співзасновником компанії виступив підприємець Артем Михайлюк. У жовтні 2019 року, він повідомив, що припинив роботу в компанії. Серед інших засновників Helsi називають підприємців та менеджерів Євгена Донця, чинного виконавчого директора компанії, Ярослава Іваненка, відповідального за розвиток продукту, і технічного директора Євгена Губича. Кожен з них має частку в 1% у ТОВ «Хелсі Україна».
Helsi – ключовий гравець на ринку медичних інформаційних систем, що працюють насамперед із державними лікарнями. Вони приносять основний заробіток сервісу, сплачуючи підписку від $10 за одного активного лікаря-користувача. На сьогодні послугами користуються більш ніж 49 000 лікарів всієї України. У 2020 році виторг сервісу склав 23,4 млн грн, серед яких частка держзакупівель – 71%.
Уточнено: в попердній версії статі помилково вказувалось, що Артем Михайлюк є народним депутатом. Він приймав участь у виборах за списками партії «Слуга народу», проте не став нардепом. Також вказувалось, що «Київстар» придбав «контрольну частку», втім юридично – це формулювання некоректне.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.