Інформація про Київстар

Виторг 25 млрд грн, Телеком

Київстар /Getty Images
Прибуток 10,3 млрд грн
21 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Рік заснування
1994
Власник
Михайло Фрідман, Петро Авен, Андрій Косогов
СЕО
Олександр Комаров
Динаміка виторгу за 6 місяців 2022 року
9,4%
Кількість працівників
3888
Річний приріст виторгу
12%
Чиста середньомісячна винагорода (2020)
30 800 грн
Керівник HR
Оксана Олійник
Центральний офіс
Киев
Показник work-life balance
88%
Кількість вакансій на 2022 рік
80

30 стійких компаній

Вони руйнують – ми відновлюємо, описує роботу найбільшого мобільного оператора під час російсько-української війни Олександр Комаров. Станом на 31 березня оператор втратив обладнання на $20 млн. За пів року 2022-го здійснили 4100 ремонтів базових станцій. До звільнених українських міст та сіл інженери-телекомівці дістаються одразу після ЗСУ.

Попри це та втрату 1,4 млн абонентів, операційний гривневий виторг найбільшого українського мобільного оператора зріс, однак у валюті просів, як і маржинальність. Один із антикризових заходів – спроба диверсифікувати класичний телекомбізнес. Для цього в серпні «Київстар» придбав медичний сервіс Helsi.

Попереду у «Київстару» нелегкі часи, теоретично компанія – претендент на націоналізацію. Материнська компанія Veon на 47,9% належить інвесткомпанії Letter One, акціонери якої – підсанкційні російські бізнесмени. «Рішення про націоналізацію буде прикрою помилкою», – каже Комаров.

50 найкращих роботодавців 2021

У 2020‑му 70% офісних співробітників найбільшого мобільного оператора дізналися, що таке дистанційна робота. Доки Apple і Google щоразу переносять повернення до порожніх кампусів, у «Київстарі» зробили тимчасову практику постійною. Компанія офіційно перейшла на гібридний формат роботи, каже HR‑директорка оператора Оксана Олійник.

Водночас частина працівників завжди працює в офісі. Технічним фахівцям, які обслуговують обладнання «в полях», дистанційка також не підходить. Решта самі вирішують, як часто навідуватися на роботу. Який ефект? 46% співробітників оцінили економію на транспорті, харчуванні та іншому, наводить результати опитування Олійник. 84% хочуть залишити «гібрид» і після завершення карантину. Бізнесу це, схоже, не заважає. За дев’ять місяців 2021‑го виторг «Київстару» зріс на 15%.

25 найрозумніших компаній

Рік заснування: 1994

Рік запуску R&D‑відділу: 2019

Штат R&D‑відділу: 150

Інвестиції в R&D: не розкриваються

Керівник напряму: Михайло Нестор

Найуспішніші у світі оператори отримують 15–20% доходу від не пов’язаних із телекомом сервісів, каже голова департаменту розробки продуктів «Київстару» Михайло Нестор. Його амбіція – зробити так, щоб найбільший гравець українського телеком‑ринку був серед них. Переведенням компанії на цифрові рейки займається пів тисячі співробітників, безпосередньо у департаменті Нестора – понад 150 розробників.

Телеком‑індустрія проспала революцію месенджерів. «Три‑чотири месенджери забирають 99% месенджер‑трафіку», – розповідав Forbes СЕО «Київстару» Олександр Комаров.

Програш компенсують за рахунок інших технологій. Виторг оператора за дев’ять місяців 2021‑го – 21,2 млрд грн. Попит на хмарні технології, BigData, сервіси Microsoft підштовхнув до зростання доходів від бізнес‑клієнтів на 12,5% за квартал. Одна з успішних знахідок – сервіс ADWISOR. Він допомагає компаніям самостійно запускати таргетовані СМС‑розсилки за допомогою великих даних.

100 найбільших приватних компаній 2021

«Київстар», може, не так швидко, але істотно змінюється», – стверджує президент компанії Олександр Комаров. Два роки тому найбільший мобільний оператор України перейшов з аутсорсу на власну IT‑розробку. До осені 2021‑го IT‑команда збільшилася до 100 осіб, а стратегія почала окупатися – доходи від хмарних сервісів і Big Data за минулий рік потроїлися. «Київстар» хоче продавати бізнесу дедалі більше послуг із кібербезпеки, фінтех‑ та IoT‑сервіси. У 2021‑му нові продукти мають принести оператору 8% доходу.

У 2020‑му «Київстар» заробив у 2,5 раза більше, ніж обидва конкуренти разом узяті, і продовжує витрачати мільярди на 4G. Кількість абонентів застигла на позначці 20,9 млн, вони дедалі менше користуються голосовим зв’язком і щораз більше – мобільним інтернетом. До кінця року оператор планує покрити LTE‑мережею 16 500 населених пунктів, або понад 90% України. У пріоритеті – віддалені міста й села. «У 2022‑му сфокусуємося на покритті міжнародних і національних доріг, продовжимо підготовку до 5G», – говорить Комаров.

50 найкращих роботодавців 2020

Дистанційну роботу в «Київстарі» практикували ще до пандемії, тому вхід у локдаун компанії дався легко. Головне у цій ситуації, каже HR‑директор Оксана Олійник, не лише перебудувати процеси, а й зберегти командний дух. Для цього СЕО компанії Олександр Комаров щотижня зустрічається зі своїми співробітниками онлайн.

У «Київстарі» вирішили культивувати концепцію нового лідерства. «Головні компетенції – самодисципліна, дистанційне керування та вміння поєднувати різні ролі», – пояснює Олійник.

Навіть під час кризи працівників деяких спеціальностей знайти складно, говорить вона. Тому «Київстар» виховує людей усередині компанії. Співробітники оператора відзначають в опитуванні, що «компанія постійно навчається і навчає».

100 найбільших приватних компаній 2020

У 2020 році «Київстару» довелося поділитися з конкурентами найдорожчим – частотами. Без цього йому б не дісталася ліцензія на зв’язок 4G у діапазоні 900 МГц. Передбачається, що до 2022 року новим стандартом зв’язку зможуть користуватися 90% українців. Зобов’язання щодо створення мережі 4G обходяться недешево, говорить президент компанії Олександр Комаров. Компанія, за його словами, витрачає на це «майже кожну другу гривню прибутку». У другому кварталі 2020 року «Київстар» отримав найбільшу серед конкурентів виручку (6 млрд грн) і маржинальність EBITDA (67,8%). Але прибутку ніколи не буває забагато: у 2022 році доведеться розщедритися на частоти та ліцензії у стандарті 5G.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Нібулон /Getty Images
Виторг 25,8 млрд грн
Збиток 1,8 млрд грн
WOG /прес-служба WOG
Виторг 24,5 млрд грн
Прибуток н/д
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд