Кількість ФОПів в IT-сфері за рік війни зросла на майже 32 000 – дослідження DOU /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Кількість ФОПів в IT-сфері за рік війни зросла на майже 32 000 – дослідження DOU

Shutterstock

За рік повномасштабної війни кількість ІТ-фахівців, зареєстрованих як ФОПи, збільшилася на 13%, або на 31 793 особи, свідчать дані дослідження компанії DOU. У 2021-му кількість ФОПів в ІТ теж збільшилася на 13%.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • На 24 лютого 2023 року в Україні нараховувалося 271 699 ФОПів, які працюють у сфері ІТ, цю інформацію DOU надав YouСontrol.
  • Минулого року за ФОП-моделлю працювали 87% українських айтівців, близько 6% були оформлені за КЗпП, ще 1% – як гіг-контрактори. Згідно із дослідженням, у 2023 році можливе зростання кількості ІТ-фахівців, які оформлені таким чином. 
  • Найпопулярнішим кодом КВЕД, за яким працюють ІТ-фахівці в Україні, залишається «62.01 – Комп’ютерне програмування» – за ним зареєстровані 186 147 фахівців, або 69% всіх айтівців, які мають відкритий ФОП.
  • Найбільша кількість айтівців зареєстрована в Києві та Київській області – 30% загальної кількості, або майже 81 000 осіб. На другому місці – Харків і Харківська область, далі – Львів.
  • У 2023 році жінки становлять 28% всіх зареєстрованих ФОПів у сфері ІТ проти 27% рік тому. Торік жінки активніше реєструвалися як ФОПи в ІТ, ніж чоловіки: кількість ФОПів у сфері ІТ, відкритих жінками, зросла на 18%, а чоловіками – на 11%.
  • За рік повномасштабної війни українські айтівці закрили 2509 ФОПів, або менше як 1% від нинішньої кількості.

Контекст

Українська IT-індустрія закрила минулий рік із рекордним показником експорту – $7,34 млрд, свідчить статистика Нацбанку. Це найбільша сума за часи незалежності. На IT прийшлася майже половина всього експорту послуг.

У листопаді-грудні експорт комп’ютерних послуг з України зростав відносно жовтня, незважаючи на максимальну інтенсивність обстрілів і відключень світла. У грудні експорт склав $751 млн, більше було тільки в лютому.

Минулого року IT виявилось єдиною сферою, що зберегла позитивну динаміку. Загальний експорт впав на 35%.

За січень-лютий 2023 року експортна виручка IT-послуг впала на 27,3% – до понад $1 млрд, це на $403 млн менше порівняно з цим самим періодом минулого року, про це йдеться у звіті НБУ.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні