За рік повномасштабної війни кількість ІТ-фахівців, зареєстрованих як ФОПи, збільшилася на 13%, або на 31 793 особи, свідчать дані дослідження компанії DOU. У 2021-му кількість ФОПів в ІТ теж збільшилася на 13%.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- На 24 лютого 2023 року в Україні нараховувалося 271 699 ФОПів, які працюють у сфері ІТ, цю інформацію DOU надав YouСontrol.
- Минулого року за ФОП-моделлю працювали 87% українських айтівців, близько 6% були оформлені за КЗпП, ще 1% – як гіг-контрактори. Згідно із дослідженням, у 2023 році можливе зростання кількості ІТ-фахівців, які оформлені таким чином.
- Найпопулярнішим кодом КВЕД, за яким працюють ІТ-фахівці в Україні, залишається «62.01 – Комп’ютерне програмування» – за ним зареєстровані 186 147 фахівців, або 69% всіх айтівців, які мають відкритий ФОП.
- Найбільша кількість айтівців зареєстрована в Києві та Київській області – 30% загальної кількості, або майже 81 000 осіб. На другому місці – Харків і Харківська область, далі – Львів.
- У 2023 році жінки становлять 28% всіх зареєстрованих ФОПів у сфері ІТ проти 27% рік тому. Торік жінки активніше реєструвалися як ФОПи в ІТ, ніж чоловіки: кількість ФОПів у сфері ІТ, відкритих жінками, зросла на 18%, а чоловіками – на 11%.
- За рік повномасштабної війни українські айтівці закрили 2509 ФОПів, або менше як 1% від нинішньої кількості.
Контекст
Українська IT-індустрія закрила минулий рік із рекордним показником експорту – $7,34 млрд, свідчить статистика Нацбанку. Це найбільша сума за часи незалежності. На IT прийшлася майже половина всього експорту послуг.
У листопаді-грудні експорт комп’ютерних послуг з України зростав відносно жовтня, незважаючи на максимальну інтенсивність обстрілів і відключень світла. У грудні експорт склав $751 млн, більше було тільки в лютому.
Минулого року IT виявилось єдиною сферою, що зберегла позитивну динаміку. Загальний експорт впав на 35%.
За січень-лютий 2023 року експортна виручка IT-послуг впала на 27,3% – до понад $1 млрд, це на $403 млн менше порівняно з цим самим періодом минулого року, про це йдеться у звіті НБУ.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.