Категорія
Новини
Дата

Росія та Китай можуть повернутися до бартерних угод на тлі проблем із розрахунками – Reuters

2 хв читання

Росія та Китай можуть почати використовувати схеми бартерної торгівлі через проблеми із проведенням платежів, повідомили Reuters три джерела у сфері торгівлі та платежів. Вони очікують укладання угод у сфері сільського господарства вже цієї осені.

Після повномасштабного вторгнення Китай став основним торговим партнером Росії. Наразі Москва та Пекін намагаються обмежити використання банківських систем, контрольованих США.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • Затримки у двосторонніх платежах були однією з головних тем порядку денного під час візиту президента Володимира Путіна до Китаю у травні, і хоча зʼявилися обхідні шляхи, такі як використання невеликих регіональних китайських банків, діяльність яких Вашингтону складніше відстежити, проблеми з платежами залишаються.
  • Бартерна торгівля дала б змогу Москві та Пекіну обійти проблеми з платежами, знизити ступінь контролю західних регуляторів за їхніми двосторонніми транзакціями та обмежити валютний ризик.
  • Росія розробляє правила бартерної торгівлі, і російські джерела припускають, що Китай робить те саме.
  • Джерело в російському уряді повідомило, що бартерна торгівля пропонує спосіб розв’язання величезних проблем із оплатою як санкційних, так і цивільних товарів, нарікаючи на те, що поїздка Путіна до Китаю не покращила перспективи, як очікувалося.
  • Інше джерело в російській промисловій компанії повідомило, що компанії обговорюють експорт металів із Росії в обмін на машини з Китаю.

Контекст

Хоча Китай не приєднався до Заходу у введенні санкцій проти Росії, платежі між двома країнами стикаються з перешкодами з грудня, коли США пригрозили запровадити вторинні санкції щодо банків, які сприяють торгівлі з російським ВПК.

У Китаю та Росії є історія бартерних угод. У 2019 році Китай погодився торгувати пальмовою олією на суму близько $150 млн із Малайзією в обмін на будівельні послуги, продукти з природних ресурсів, а також цивільне та оборонне обладнання.

Бартерні угоди між Москвою і Пекіном були звичайним явищем до розпаду Радянського Союзу і тривали в 1990-х роках, але угоди, що обговорюються зараз, стануть першими приблизно за 30 років.

У лютому Міністерство економіки Росії опублікувало документ, у якому даються рекомендації російським компаніям щодо проведення бартерних операцій і вказуються підводні камені, яких слід уникати. Документ на 15 сторінках містить покрокове керівництво з розрахунку витрат і мит, розʼяснює необхідні вимоги до бухгалтерського обліку та надає шаблони договорів для різних видів бартерних угод.

У документі бартерні угоди описуються як хороший спосіб уникнути міжнародних розрахунків і готівки. Прозорість більш традиційних торгових засобів є стримуючим фактором для двосторонньої торгівлі між Китаєм та Росією, так само як і відсутність у Росії та Китаю механізму прямих платежів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні