Нідерландська KLM відмовляється від польотів до столиці України. Компанія скасувала рейс до Києва 12 лютого. Припинити польоти також планує німецька Lufthansa, а власник суден української SkyUp заборонив рейсу з Португалії сідати у «Борисполі». Причина – загроза російського вторгнення.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- KLM скасувала рейс до Києва, який було заплановано на суботу, 12 лютого. Зазвичай авіакомпанія здійснює рейси до Києва двічі на день. KLM у своїй роботі завжди ставить безпеку пасажирів та співробітників на перше місце, цитує авіаперевізника De Telegraaf. При цьому, на 13 лютого рейси KLM не скасовані, свідчать дані розкладу аеропорту «Бориспіль».
- Німецька Lufthansa повідомила, що уважно спостерігає за розвитком ситуації навколо України, зокрема розглядає варіант припинення авіарейсів, але поки що таке рішення не прийнято, пише DW. Схожу заяву зробила і французька авіакомпанії Air France.
- Лізингодавець української SkyUp – резидент Ірландії – заборонив вліт літака з Мадейри (Португалія) у повітряний простір України. Авіакомпанія посадила літак в аеропорту Кишинева та організувала трансфер пасажирів до Києва.
- Міністр інфраструктури Олександр Кубраков з 11:00 проводить нараду з українськими авіаперевізниками щодо ситуації із можливим «закриттям повітряного простору України», повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.
Контекст
Раніше KLM, Lufthansa, а також її дочірні компанії швейцарська Swiss та австрійська Austrian Airlines відмовилися залишати свої лайнери на нічну стоянку в Києві через повідомлення про загрозу військового вторгнення Росії в Україну.
2 лютого МЗС Нідерландів присвоїло Україні «червоний рівень» небезпеки подорожей і рекомендувало громадянам відмовитися від поїздок. Офіційний Берлін також закликав громадян ФРН поїхати з України.
10 лютого президент США Джо Байден закликав американців, які перебувають в Україні, негайно залишити країну через загрозу війни з РФ, після чого аналогічні заяви зробили Австралія, Великобританія, Норвегія, Канада, Латвія, Естонія, Нідерланди, Чорногорія, Японія та Південна Корея.
Росія може розпочати вторгнення в Україну «у будь-який момент», заявила в пʼятницю влада США на основі даних розвідки. Неофіційною датою називають 16 лютого.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.