Нідерландська KLM відмовляється від польотів до столиці України. Компанія скасувала рейс до Києва 12 лютого. Припинити польоти також планує німецька Lufthansa, а власник суден української SkyUp заборонив рейсу з Португалії сідати у «Борисполі». Причина – загроза російського вторгнення.
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Ключові факти
- KLM скасувала рейс до Києва, який було заплановано на суботу, 12 лютого. Зазвичай авіакомпанія здійснює рейси до Києва двічі на день. KLM у своїй роботі завжди ставить безпеку пасажирів та співробітників на перше місце, цитує авіаперевізника De Telegraaf. При цьому, на 13 лютого рейси KLM не скасовані, свідчать дані розкладу аеропорту «Бориспіль».
- Німецька Lufthansa повідомила, що уважно спостерігає за розвитком ситуації навколо України, зокрема розглядає варіант припинення авіарейсів, але поки що таке рішення не прийнято, пише DW. Схожу заяву зробила і французька авіакомпанії Air France.
- Лізингодавець української SkyUp – резидент Ірландії – заборонив вліт літака з Мадейри (Португалія) у повітряний простір України. Авіакомпанія посадила літак в аеропорту Кишинева та організувала трансфер пасажирів до Києва.
- Міністр інфраструктури Олександр Кубраков з 11:00 проводить нараду з українськими авіаперевізниками щодо ситуації із можливим «закриттям повітряного простору України», повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.
Контекст
Раніше KLM, Lufthansa, а також її дочірні компанії швейцарська Swiss та австрійська Austrian Airlines відмовилися залишати свої лайнери на нічну стоянку в Києві через повідомлення про загрозу військового вторгнення Росії в Україну.
2 лютого МЗС Нідерландів присвоїло Україні «червоний рівень» небезпеки подорожей і рекомендувало громадянам відмовитися від поїздок. Офіційний Берлін також закликав громадян ФРН поїхати з України.
10 лютого президент США Джо Байден закликав американців, які перебувають в Україні, негайно залишити країну через загрозу війни з РФ, після чого аналогічні заяви зробили Австралія, Великобританія, Норвегія, Канада, Латвія, Естонія, Нідерланди, Чорногорія, Японія та Південна Корея.
Росія може розпочати вторгнення в Україну «у будь-який момент», заявила в пʼятницю влада США на основі даних розвідки. Неофіційною датою називають 16 лютого.


26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.