Категорія
Новини
Дата

Коломойського помітили біля головного офісу НАБУ. Сьогодні мав відбутися його допит

Бізнесмен Ігор Коломойський 4 жовтня відвідав київський офіс Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), повідомило Bihus.Info, опублікувавши фото. 

⚡️Даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом 700 всього чотири дні. Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

Ігор Коломойський прибув кортежем із супроводом і перебував в офісі НАБУ приблизно 45 хвилин. Цього дня мав відбутися його допит у справі «Укрнафти».

Коломойського помітили біля головного офісу НАБУ. Сьогодні мав відбутися його допит /Фото 1

Ігор Коломойський приїхав в офіс НАБУ. Фото: Bihus.Info

Коломойського помітили біля головного офісу НАБУ. Сьогодні мав відбутися його допит /Фото 2

Ігор Коломойський приїхав в офіс НАБУ. Фото: Bihus.Info

Коломойського помітили біля головного офісу НАБУ. Сьогодні мав відбутися його допит /Фото 3

Ігор Коломойський приїхав в офіс НАБУ. Фото: Bihus.Info

Попередній слайд
Наступний слайд

Контекст

18 вересня НАБУ провело обшук у помешканні Ігоря Коломойського в Буковелі, писало ZN.UA із посиланням на свідків події та співрозмовників у НАБУ. Слідчі дії стосуються справи «Укрнафти». Сам Коломойський у коментарі УП заявив, що про це «не чув».

Справу проти топменеджерів «Укрнафти» відкрили за статтею «заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах».

За даними слідства, в березні – серпні 2015 року «Укрнафта» продала низці компаній нафту на 10,7 млрд грн. «Укрнафта» поставила їм сировину, не отримавши грошей. При цьому постачання нафти, згідно з постановою уряду, мало здійснюватися лише після повної оплати.

Після цього нафту переробили на Кременчуцькому НПЗ, а виготовлені нафтопродукти продали на АЗС.

«Компанії, з якими підписувалися договори постачання нафти, пов’язані з компаніями групи «Приват», йдеться в повідомленні НАБУ.

Підозри отримали восьмеро людей: колишній голова правління «Укрнафти», колишня заступниця керівника управління з продажів нафти, газу та переробки, колишня керівниця відділу контролю за обліком та постачаннями, колишні директори пʼяти комерційних підприємств (одного з них затримано).

Їм загрожує позбавлення волі на строк від семи до 12 років, якщо їхню провину доведуть.

З 2011 року по серпень 2015 року посаду голови правління «Укрнафти» обіймав бельгієць Пітер Ванхеке, якого ЗМІ вважають лояльним до бізнесмена Ігоря Коломойського. У липні 2015 року акціонери компанії звільнили його з посади. Замість нього призначили британця Марка Роллінса.

На момент скоєння оборудки Ігор Коломойський разом із Геннадієм Боголюбовим та Ігорем Палицею володіли 40% компанії «Укрнафта», решта належала державі в особі НАК «Нафтогаз України». Керівництво НАК неодноразово стверджувало, що з 2015 року повністю контролює компанію, втім, ані її операційні результати, ані ринкові джерела ніколи не підтверджували цих сміливих заяв.

Водночас, як уточнили ZN.UA у пресслужбі Ігоря Палиці, на сьогодні він більше не має стосунку до «Укрнафти» і безпосередньо нею не володів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні