Категорія
Новини
Дата

Конгрес США планує виділити майже $40 млрд допомоги Україні замість запрошених Байденом $33 млрд

Палата представників американського Конгресу може у вівторок проголосувати за виділення Україні $39,8 млрд додаткової допомоги. Про це пише Reuters з посиланнями на двох поінформованих співрозмовників.

Ключові факти

  • Як пише видання, законодавці-демократи вже погодилися з цією пропозицією, яка перевищує раніше запрошені Джо Байденом $33 млрд. За словами джерел, нова пропозиція включає додаткові $3,4 млрд на військову допомогу і $3,4 млрд — на гуманітарну.
  • Лідери Сенату, за інформацією джерел, заявили, що вони також готові діяти швидко, щоб законопроєкт був підписаний президентом якнайшвидше.
  • Пропозиція про додаткове фінансування на боротьбу з COVID-19, яку деякі демократи хотіли обʼєднати із надзвичайним фінансуванням України, тепер розглядатиметься окремо.

Контекст

28 квітня Адміністрація президента США Джо Байдена попросила Конгрес схвалити фінансування в розмірі $33 млрд для підтримки української армії.

Напередодні Байден виступив із заявою, в якій закликав законодавців ухвалити законопроєкт та подати йому на підпис у найближчі кілька днів. «Ми не можемо дозволити, щоб наші поставки допомоги припинилися, поки ми чекаємо на подальші дії Конгресу», – сказав він.

Уже виділених Вашингтоном коштів на військову допомогу Україні має вистачити майже до кінця місяця, але потрібно, щоб Конгрес США схвалив новий запит, заявив речник Пентагону Джон Кірбі.

Байден у понеділок уже підписав закон про ленд-ліз для України, покликаний спростити надання військової допомоги Києву. У поясненні до документа на сайті Конгресу йдеться, що цей закон надасть право адміністрації США протягом 2023 фінансового року надавати військову техніку Україні та іншим країнам Східної Європи.