Категорія
Новини
Дата

Країни Балтії та Польща закликали ЄС заборонити перевезення вантажів РФ європейськими автошляхами

Міністри транспорту країн Балтії та Польщі закликали країни Євросоюзу заборонити перевезення вантажів автомобільним транспортом до РФ та Білорусі, а також провезення вантажів із цих країн, пише Інтерфакс-Україна. У зверненні також міститься заклик заборонити захід російських та білоруських суден у порти ЄС.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Міністр транспорту Литви Марюс Скуодіс підписав спільне звернення трьох міністрів транспорту країн Балтії та Польщі до відомств ЄС та інших колег із закликом запровадити загальноєвропейську заборону на дорожні перевезення в/з Росії та Білорусі, крім того забороняючи суднам заходити до портів ЄС.
  • «Дії ЄС необхідні тут і зараз. Ми сподіваємося, що глави держав і урядів ЄС, які зустрілися в четвер у Брюсселі, не вагатимуться», — додав Скуодіс.

Контекст

Раніше активісти у Литві та Польщі протестували проти перевезення вантажів автомобільним транспортом між країнами ЄС та РФ. Литва погоджує з іншими країнами регіону ініціативу заборонити російським та білоруським суднам заходити до їхніх портів. Проте литовська премʼєрка Інгріда Шимоніте заявила, що краще було б ухвалити рішення загалом у ЄС, оскільки це закрило б можливості для юридичних спорів.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні