Категорія
Новини
Дата

Країни G7 готуються до обмеження цін на російську нафту. Обговорюється діапазон від $40 до $60 за барель

Країни «Великої сімки» працюють над введенням граничної ціни на російську нафту найближчими місяцями. Таким чином вони намагаються зменшити можливості Москви фінансувати її вторгнення до України, пише Reuters.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Офіційні особи країн G7, зокрема міністр фінансів США Джанет Єллен, заявляють, що безпрецедентний захід, який має розпочатися 5 грудня, знизить дохід, який Росія отримує за нафту, без скорочення її експорту світовим споживачам.
  • Багаті країни G7 і інші члени ЄС опрацьовують деталі плану.
  • «Велика сімка» хоче заручитися підтримкою інших країн, включаючи Індію та Китай, які скуповують у Росії нафту зі значною знижкою після її вторгнення в Україну 24 лютого. Москві вдалося зберегти свої доходи саме за рахунок збільшення продажів нафти до цих двох країн.
  • Але навіть якщо Індія та Китай не приєднаються, обмеження може допомогти знизити ціни для країн Азії та інших споживачів. Помічник міністра фінансів США з економічної політики Бен Харріс заявив 9 вересня, що якщо Китай домовиться про окрему знижку на російську нафту в розмірі 30–40% через цінову межу, «ми вважатимемо це перемогою».
  • За словами Харріса, ймовірно, пройдуть тижні, перш ніж буде визначено ціну на російську сиру нафту та нафтопродукти.
  • Водночас компанія ClearView Energy Partners із Вашингтона заявила, що офіційні особи говорять про ціни на нафту в діапазоні від $40 до $60 за барель. На думку аналітиків, верхня межа цього діапазону відповідає історичним цінам на російську нафту, тоді як нижня – ближча до граничних витрат виробництва в Росії.
  • Члени коаліції можуть досягати вищої граничної ціни, тоді як нижча – може відібрати частку ринку у Саудівської Аравії та інших виробників нафти.
  • Російська нафта стоїть з дисконтом по відношенню до міжнародного стандарту Brent, і G7 хоче зберегти цей спред широким, щоб знизити доходи від російської нафти.

Контекст

2 вересня країни G7 домовились про обмеження цін на російську нафту. План G7 дозволить покупцям російської нафти за обмеженою ціною продовжувати отримувати найважливіші послуги, такі як фінансування та страхування танкерів.

План закликає країни-учасниці відмовитися від послуг, у яких домінує Захід, включаючи страхування, фінанси, брокерські послуги та навігацію для нафтових вантажів за ціною, вищою за встановлену межу. 

Мінфін США попередив сервісні компанії про потенційне ухилення чи шахрайство з боку покупців російської нафти. Це можуть бути шахрайські схеми із доставкою, відмова надати запитану інформацію про ціну або надмірно висока вартість послуг.

Заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо заявив 9 вересня, що ті, хто фальсифікує документацію або іншим чином приховує справжнє походження або ціну російської нафти, відповідатимуть за внутрішнім законодавством тих країн, які застосовують обмеження цін.

Після рішення країн віцепремʼєр РФ Олександр Новак заявив, що Росія повністю припинить постачання нафти та нафтопродуктів країнам, які запровадять граничну ціну на російську нафту.

Викопне паливо продовжує поповнювати бюджет Росії через високі ціни. Росія заробила €158 млрд доходу від експорту енергоносіїв за перші шість місяців війни, 54% цього обсягу імпортував ЄС на суму близько €85 млрд, йдеться у звіті фінського Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA).

У понеділок, 12 вересня, нафта West Texas Intermediate коштувала $86 за барель.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні