Категорія
Новини
Дата

Росія погрожує припинити постачання нафти країнам, які запровадять обмеження цін на неї

2 хв читання

Росія повністю припинить постачання нафти та нафтопродуктів країнам, які запровадять граничну ціну на російську нафту. Про це заявив віцепремʼєр РФ Олександр Новак, пише «Интерфакс».

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • «Що стосується обмеження цін: якщо вони його введуть, ми просто таким компаніям або країнам, які вводитимуть обмеження, не постачатимемо своїх нафти і нафтопродуктів, оскільки ми не працюватимемо на неринкових умовах», – повідомив Новак.
  • У середині липня таку можливість припускала голова Банку Росії Ельвіра Набіулліна.
  • Новак також зазначив, що не чув про те, що до ембарго на закупівлю російської нафти можуть приєднатися Індія та Китай.
  • За словами посадовця, впровадження цього механізму «зруйнує ринок повністю».
  • «Втручання у ринкові механізми такої надважливої галузі, як нафтова, що є найважливішою з точки зору забезпечення енергобезпеки всього світу, такі спроби лише призведуть до дестабілізації нафтової галузі, нафтового ринку. За це в першу чергу заплатять ті ж таки споживачі – європейські, американські, які вже платять сьогодні за високими цінами», – додав Новак.
  • Щодо санкцій Євросоюзу на закупівлю російської нафти, які у грудні набудуть чинності, віцепремʼєр зазначив, що російські компанії «готуються до цього».

Контекст

Міністри фінансів «Великої сімки» проведуть переговори 2 вересня щодо дозволу на глобальні закупівлі російської нафти за фіксованою ціною. У США сподіваються, що це послабить тиск на енергетичний ринок та скоротить загальні прибутки Росії від сирої нафти.

План дозволить покупцям російської нафти за обмеженою ціною продовжувати отримувати важливі послуги, такі як фінансування та страхування танкерів.

Наразі немає інформації, якою буде гранична ціна і які країни приєднаються до обмежень.

США та їхні союзники намагаються вирішити, як найкраще запровадити санкції проти Росії, після того як її вторгнення в Україну потрясло світові енергетичні ринки та призвело до різкого зростання цін на нафту. «Велика сімка», до якої також входять Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Японія та Канада, раніше цього року зобовʼязалася обмежити залежність від російських енергоносіїв, зокрема шляхом поетапного припинення або заборони імпорту російської нафти.

Офіційні особи США стверджують, що дозвіл глобальних закупівель на рівні цінової межі або нижче призведе до того, що інші покупці прагнутимуть такої ж знижки, що зрештою зменшить дефіцит на ринку, знизить глобальні базові ціни і змусить Росію робити додаткові знижки на свій експорт, а це врешті-решт зменшить загальний дохід Росії.

ЄС запровадив ембарго на закупівлю російської нафти морським шляхом з 5 грудня 2022 року та на закупівлю нафтопродуктів з 5 лютого 2023 року. 

США заборонили імпорт нафти з Росії ще у березні.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні