Категорія
Новини
Дата

«Крига скресла». Уряд очікує від $300–500 млрд на проєкти відновлення від конфіскації активів РФ за кордоном

Уряд бачить прогрес у питанні майбутньої конфіскації російських активів за кордоном, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль на Київському міжнародному економічному форумі, пише «Інтефакс-Україна». Він висловив впевненість, що наступного року Фонд відновлення буде наповнений конфіскованими російськими активами на Заході в країнах-партнерах.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • «Уперше за останні тижні партнери дали публічні сигнали про згоду розглядати варіанти і використання з погляду відсотків за користування російськими активами, їх використання як заставу для страхування воєнних ризиків, і їх конфіскації в майбутньому», – сказав Шмигаль.
  • За словами очільника уряду, всі ці питання наразі обговорюють на четвертій міністерській дискусії в межах щорічних зборів МВФ і Світового банку.
  • «Крига скресла. Я впевнений, що наступного року ми наповнюватимемо Фонд відновлення конфіскованими російськими активами, які перебувають на Заході в країнах-партнерах», – сказав премʼєр. 
  • Він додав, що йдеться про «суттєву суму».
  • «Ми очікуємо, що загалом ця сума має бути від $300 млрд до $500 млрд, яку буде спрямовано на проєкти українського відновлення», – додав Шмигаль.
  • За даними The Washington Рost, високопосадовці США активізували свої зусилля, щоб змусити західні уряди використати сотні мільярдів доларів заморожених резервів російського центрального банку, щоб допомогти Україні.
  • Всередині адміністрації президента США Джо Байдена аргументи на користь заохочення Заходу до перенаправлення активів зростають, незважаючи на те що деякі офіційні особи США стурбовані тим, що гроші, можливо, не зможуть бути використані для військових потреб, а лише для відновлення.
  • У середу, зустрічаючись із провідними західними фінансовими чиновниками в Марокко, міністр фінансів США Джанет Єллен схвалила європейську пропозицію обкласти податком доходи центробанку РФ під час війни та перевести їх в Україну – проміжний крок, який може швидко набути чинності. 
  • Українські чиновники обговорювали можливість використання податкових надходжень разом із деякими із заарештованих російських активів як заставу для залучення значно більших сум від приватних інвесторів. Це дозволило б Україні позичати гроші на ринках капіталу, не наражаючи при цьому на такий великий ризик власні резерви.

Контекст

За кілька років до початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія накопичила $600 млрд в іноземній валюті від продажу нафти та газу на Захід. 

Щоб зберегти гроші, понад половину коштів РФ розмістила на західних рахунках, причому близько $200 млрд зберігаються лише в Європі. 

Після вторгнення РФ кошти залишалися недоторканими на банківських рахунках у таких країнах, як Франція, Німеччина та Австрія, а менші суми – в Японії, Австралії, США та Канаді. У травні «Велика сімка» оголосила у спільній заяві, що активи «будуть знерухомлені доти, доки Росія не заплатить за шкоду, яку вона завдала Україні».

12 жовтня Бельгія має намір заснувати спеціальний фонд для підтримки України обсягом €1,7 млрд цього року з оподаткування заморожених російських активів на території країни, повідомив прем’єр-міністр Королівства Бельгія Александр Де Кроо на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні