У Сенаті США зареєстрований законопроєкт про конфіскацію та передачу Україні російських державних активів, зокрема російського центробанку. Про це йдеться у повідомленні комітету Сенату із закордонних справ.
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Ключові факти
- Законопроєкт називається REPO Act (Rebuilding Economic Prosperity and Opportunity for Ukrainians, або «Про відновлення економічного процвітання і можливостей для українців»). Його внесли одразу в Сенат і Палату представників.
- Законопроєкт внесений представниками від обох партій, а також паралельно в Нижню палату, що збільшує шанси на його прийняття, зазначила заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра.
- «Так, поки це законопроєкт, але це вже є юридичний прецедент, який відкриває правовий і юридично обґрунтований шлях до конфіскації суверенних активів РФ», – наголосила вона.
Що передбачає законопроєкт
- Надає президенту США повноваження конфіскувати російські суверенні активи, які були заморожені у Сполучених Штатах, та передати їх на відновлення України.
- Забороняє переказ коштів російським організаціям, які перебувають під санкціями, доти, допоки РФ не піде з України і не погодиться на компенсації за шкоду, заподіяну її неспровокованою агресією.
- Доручає президенту США працювати із союзниками та партнерами над створенням міжнародного компенсаційного механізму для передачі конфіскованих або заморожених суверенних активів РФ для відбудови України.
- Надає Управлінню з координації санкцій Державного департаменту додаткові ресурси для роботи з партнерами та союзниками за кордоном для конфіскації додаткових суверенних активів РФ в інших країнах.
Контекст
22 грудня 2022 року Сенат США підтримав поправку до Закону про уповноваження на національну оборону США – Акт про конфіскацію активів для відновлення України. Поправка передбачала створення правового механізму конфіскації російських активів, які зараз заморожені в США.
За даними Мінфіну РФ, через західні санкції Росія втратила доступ майже до половини золотовалютних резервів – близько $300 млрд з приблизно $640 млрд.
Раніше сенатор Патрік Ліхі заявив, що Федеральна резервна система США заморозила майже $100 млрд центробанку Росії. «Після року, коли Росія веде повномасштабну війну проти України, російські суверенні активи на суму понад $300 млрд залишаються замороженими в усьому світі», – нагадав сенатор США Джим Ріш.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.