Категорія
Новини
Дата

Конгрес США розгляне законопроєкт про конфіскацію активів центробанку РФ на користь України. Він має двопартійну підтримку

У Сенаті США зареєстрований законопроєкт про конфіскацію та передачу Україні російських державних активів, зокрема російського центробанку. Про це йдеться у повідомленні комітету Сенату із закордонних справ.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Законопроєкт називається REPO Act (Rebuilding Economic Prosperity and Opportunity for Ukrainians, або «Про відновлення економічного процвітання і можливостей для українців»). Його внесли одразу в Сенат і Палату представників.
  • Законопроєкт внесений представниками від обох партій, а також паралельно в Нижню палату, що збільшує шанси на його прийняття, зазначила заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра. 
  • «Так, поки це законопроєкт, але це вже є юридичний прецедент, який відкриває правовий і юридично обґрунтований шлях до конфіскації суверенних активів РФ», – наголосила вона. 

Що передбачає законопроєкт

  • Надає президенту США повноваження конфіскувати російські суверенні активи, які були заморожені у Сполучених Штатах, та передати їх на відновлення України.
  • Забороняє переказ коштів російським організаціям, які перебувають під санкціями, доти, допоки РФ не піде з України і не погодиться на компенсації за шкоду, заподіяну її неспровокованою агресією.
  • Доручає президенту США працювати із союзниками та партнерами над створенням міжнародного компенсаційного механізму для передачі конфіскованих або заморожених суверенних активів РФ для відбудови України.
  • Надає Управлінню з координації санкцій Державного департаменту додаткові ресурси для роботи з партнерами та союзниками за кордоном для конфіскації додаткових суверенних активів РФ в інших країнах.

Контекст

22 грудня 2022 року Сенат США підтримав поправку до Закону про уповноваження на національну оборону США – Акт про конфіскацію активів для відновлення України. Поправка передбачала створення правового механізму конфіскації російських активів, які зараз заморожені в США.

За даними Мінфіну РФ, через західні санкції Росія втратила доступ майже до половини золотовалютних резервів – близько $300 млрд з приблизно $640 млрд.

Раніше сенатор Патрік Ліхі заявив, що Федеральна резервна система США заморозила майже $100 млрд центробанку Росії. «Після року, коли Росія веде повномасштабну війну проти України, російські суверенні активи на суму понад $300 млрд залишаються замороженими в усьому світі», – нагадав сенатор США Джим Ріш.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні