Категорія
Новини
Дата

Lufthansa отримала рекордний прибуток у €1,1 млрд у другому кварталі на тлі зростання цін на авіаквитки

Скоригований прибуток німецького авіаперевізника Lufthansa до вирахування відсотків та податків у другому кварталі цього року досяг €1,1 млрд, що на 177% більше, ніж за такий самий період минулого року, і є рекордом для компанії, пише Financial Times.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Значний попит разом із обмеженою пропозицією дав змогу авіакомпаніям стягувати вищу плату.
  • Lufthansa прогнозує збереження попиту на поїздки та високі ціни на квитки до кінця року.
  • Німецький авіаперевізник заявив, що очікує, що його прибутковість – середня сума доходу, отриманого на одного пасажира на милю, – зросте у 2023-му навіть у порівнянні з «рекордним рівнем попереднього року».
  • Група Lufthansa, до якої входять Eurowings і швейцарські перевізники, перевезла понад 55 млн пасажирів у період з січня по червень, що приблизно на третину більше, ніж у 2022 році, але все ж менше рівня 2019-го через повсюдну нестачу персоналу в цьому секторі.
  • Генеральний директор Lufthansa Карстен Шпор заявив, що в 2023 році компанія наймає в середньому 1000 нових співробітників на місяць, оскільки очікує, що результати цього року будуть «одними із найкращих в історії Lufthansa Group».

Контекст

Значний попит у поєднанні з обмеженою пропозицією дав змогу авіакомпаніям встановлювати вищі ціни, при цьому зростання середньої вартості авіаквитків випереджає інфляцію.

Відновлення прибутку свідчить про різку зміну в галузі. Три роки тому, на початку пандемії, Шпор попередив, що компанія стане значно меншою. 

Криза спонукала уряд Німеччини запропонувати Lufthansa пакет допомоги у розмірі €9 млрд на тлі більш широкого занепокоєння щодо майбутнього авіаційної галузі. Lufthansa відтоді повернула гроші, і Берлін продав 20-відсоткову частку компанії.

Акції Lufthansa впали на 6% у четвер, 3 серпня, уранці. Аналітики Deutsche Bank кажуть, що інвестори, найімовірніше, будуть розчаровані зростанням витрат, що призведе до збільшення маржі. Хоча вищі ціни на квитки покриють зростання цін, вищі ціни, що стягують аеропорти, і витрати на технічне обслуговування, що зростають, означають, що вартість перевезення пасажирів зросла на 7% порівняно з минулим роком, додали вони.

Компанія заявила, що завдяки відновленню попиту на далекомагістральні рейси цього року вона планує повернути в експлуатацію ще два Airbus A380 – найбільший у світі двоповерховий пасажирський літак. Там додали, що наступного року представить нові Boeing 787 та Airbus A350.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні