Категорія
Новини
Дата

«Маніфест 42» передав для аудиту Офісу генпрокурора першу справу проти бізнесу

Громадський рух «Маніфест 42» почав передачу Генеральній прокуратурі інформації щодо кримінальних справ проти бізнесу для аудиту, який здійснюється згідно з рішенням РНБО та указом Президента України, йдеться у заяві обʼєднання.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Згідно з повідомленням, за підсумками аудиту мають бути усунені необгрунтовані обмежувальні заходи в кримінальних провадженнях, які мають ознаки тиску на бізнес.
  • Першою справою, інформацію щодо якої «Маніфест 42» передав Генпрокуратурі для додаткової перевірки, стали обвинувачення власникам та керівникам компанії Riviera Village. 
  • «Маніфест 42» закликає українські компанії готувати інформацію щодо процесуальних дій правоохоронних органів, які мають ознаки необгрунтованого тиску на бізнес.
  • Після аналізу та обробки ця інформація передаватиметьсь для реагування Генеральній прокуратурі, а також іншим правоохоронним органам, які здійснюють аудит справ проти бізнесу згідно з рішенням РНБО та указом Президента.

Контекст

22 січня члени економічного блоку уряду та керівництво Верховної Ради провели закриту зустріч із підприємцями. Тема зустрічі – тиск силових структур на бізнес після арешту Ігоря Мазепи та обшуків в інвесткомпанії Concorde Capital. 

23 січня Рада національної безпеки та оборони (РНБО) опублікувала перелік кроків, які мають налагодити діалог із бізнесом.

Президент України підписав указ з рекомендацією Офісу Генерального прокурора, Державному бюро розслідувань, Національній поліції, Бюро економічної безпеки, Службі безпеки провести у тримісячний строк аудит вжитих щодо субʼєктів господарювання обмежувальних заходів у кримінальних провадженнях та визначити доцільність їхнього подальшого застосування, а також актуальність відображення інформації про них у публічних електронних реєстрах.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні