Категорія
Новини
Дата

Тиск на бізнес. Представники влади та підприємці провели закриту зустріч на тлі арешту Ігоря Мазепи

Члени економічного блоку уряду та керівництво Верховної Ради провели закриту зустріч із підприємцями. Тема зустрічі – тиск силових структур на бізнес на тлі арешту Ігоря Мазепи та обшуків в інвесткомпанії Concorde Capital. Про це Forbes повідомила низка бізнесменів, які були там присутні.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Зустріч відбувалася у змішаному форматі – частина підприємців підключилися онлайн. З боку влади у ній брали участь перша віцепремʼєрка – міністерка економіки Юлія Свириденко, віцепремʼєр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, старша радниця керівника Офісу президента Дарія Зарівна, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.
  • Коментуючи загальну атмосферу зустрічі, один із співрозмовників Forbes констатував тотальне обурення бізнесу щодо дій правоохоронних органів. 
  • За словами іншого бізнесмена, була реакція на заяву Громадського руху «Маніфест 42» по справі Ігоря Мазепи. «Позиція бізнесу – під час війни потрібно закінчувати історії з кошмарення бізнесу, який працює і платить податки», – наголосив він. 
  • «Формально зустрілись, поговорили, розійшлись. Відпрацьована схема – випустити пару. Єдиний плюс зустрічі – лють бізнесу очевидна. Думаю, вони повинні офігіти більше, ніж до зустрічі», – зазначив ще один бізнесмен.

Більше про зустріч читайте в матеріалі Forbes.

Контекст

Громадський рух «Маніфест 42» у відповідь на арешт бізнесмена Ігоря Мазепи оголосив про перехід до більш радикальних форм протесту проти «свавілля тилових силовиків щодо бізнесу». Обʼєднання анонсувало попереджувальну акцію протесту – зупинку на годину підприємств – у разі, якщо влада не відреагує на його вимоги.

«Маніфест 42» заявив, що чекає від керівництва держави до 12:00 1 лютого 2024 року такі кроки для вирішення проблеми, яка загрожує національній безпеці держави.

  1. Президенту України та уряду – опрацювати та внести на розгляд Верховної Ради законодавчі ініціативи, розроблені громадським рухом «Маніфест 42», спрямовані на обмеження зловживання владою перевертнями у погонах при проведенні обшуків, арешті рахунків та майна. Ініціювати законопроєкт, за яким усі правоохоронні органи, окрім БЕБ, позбавляються права розслідувати економічні злочини.
  2. Уряду – ініціювати створення постійно діючої комісії у форматі «уряд – правоохоронні органи – бізнес-обʼєднання» для оперативного реагування на «свавілля тилових силовиків» щодо бізнесу. Робота комісії має бути публічною, із залученням ЗМІ, а її рішення – обовʼязковими для виконання правоохоронними органами.
  3. Президенту України публічно оголосити свою позицію щодо обшуків на території підприємств без рішення суду та допуску адвокатів. Прямим наслідком цієї заяви мають стати дії юридичного характеру щодо резонансної справи Ігоря Мазепи, спрямовані на його звільнення із СІЗО.

18 січня Ігоря Мазепу затримали о 15:00 під час перетину українсько-польського кордону, а в компанії відбулися обшуки. У коментарі Forbes Concorde Capital заявила, що слідчі дії повʼязані з позицією Мазепи щодо тиску на бізнес. Згодом стало відомо, що співробітники ДБР затримали Юрія Мазепу – брата власника інвестиційної компанії Concord Capital Ігоря Мазепи. 

Печерський районний суд Києва 19 січня обрав запобіжний захід Ігорю Мазепі у вигляді тримання під вартою із альтернативою у вигляді застави у 349 млн грн. Репортаж із Печерського суду читайте тут.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні