Категорія
Новини
Дата

Марк Цукерберг втратив $71 млрд статків з початку року через проблеми Meta

Вихід у метавсесвіт та інші негаразди Meta Platforms Inc дорого обходяться її засновнику. За даними Bloomberg, Марк Цукерберг втратив $71 млрд статків з початку року. 

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

- Статки Цукерберга наразі становлять $55,9 млрд. З початку року засновник Facebook провалився в рейтингу мільярдерів із 6 на 20 місце. Це найнижча сходинка з 2014 року.

- Минуло менше двох років, коли 38-річний Цукерберг мав статки $106 млрд і входив до трійки світових мільярдерів. Вони досягли піку в $142 млрд у вересні 2021 року, коли вартість акцій компанії зросла до $382. 

- Після того як Цукерберг представив Meta та змінив назву компанії, справи погіршилися. Останні фінансові звіти були жахливими, зазначає агентство. Все почалося в лютому, коли компанія не зафіксувала зростання щомісячної кількості користувачів Facebook.

- Це спровокувало історичний обвал акцій Meta і обвалило статки Цукерберга на $31 млрд, що стало одним з найбільших одноденних падінь багатства в історії. 

- Серед інших причин негараздів компанії – ставка на Reels в Instagram, зазначає Bloomberg. Конкуренція з TikTok не виправдала очікувань Цукерберга.

Марк Цукерберг втратив $71 млрд статків з початку року через проблеми Meta /Фото 1

З початку року Марк Цукерберг провалився в рейтингу мільярдерів із 6 на 20 місце

Контекст

У лютому котирування Meta впали на постмаркеті більш ніж на 20% після публікації звіту за IV квартал 2021 року. Капіталізація корпорації Марка Цукерберга обвалилася на $200 млрд, писала FT. Акції компанії впали після того, як Meta заявила, що її дохід у I кварталі не виправдає прогнозів Волл-стріт через «конкуренцію, що зростає». Головна причина – конкуренція з боку інших платформ, насамперед TikTok, сказав тоді Цукерберг.

Наприкінці лютого Meta вилетіла з десятки найбільших компаній світу. Компанія Цукерберга опустилася з 6-го на 11-те місце за ринковою вартістю після найбільшого місячного падіння за всю історію.

У серпні Meta залучила $10 млрд під час свого першого в історії розміщення облігацій. Компанія сподівається профінансувати викуп акцій та забезпечити інвестиції для модернізації свого бізнесу.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні