Наступного тижня Microsoft зіткнеться з першим офіційним антимонопольним розслідуванням ЄС за 15 років у звʼязку з тим, що американський технічний гігант повʼязує свою програму для відеоконференцій Teams із популярним програмним забезпеченням Office, пише Financial Times.
Ключові факти
- Як тільки розслідування розпочнеться, Microsoft може бути предʼявлене офіційне звинувачення вже восени, повідомили два джерела.
- Рішення Єврокомісії розпочати розслідування свідчить про рішучість Брюсселя припинити практику великих технологічних компаній, яка може задушити конкуренцію. Apple, Google і Meta зіткнулися зі звинуваченнями в ймовірній антиконкурентній поведінці.
- У квітні Financial Times повідомила, що Microsoft припинить змушувати своїх клієнтів автоматично встановлювати Teams на свої пристрої після того, як у 2020 році конкурент Slack поскаржився, що практика «обʼєднання» двох сервісів порушує закони ЄС про конкуренцію.
- Джерела повідомили, що переговори цього тижня були зосереджені на тому, як уникнути офіційного розслідування, але вони додали, що «дуже малоймовірно», що Microsoft його уникне.
- «Через три роки після подання скарги [Slack] домінуюче становище Microsoft на ринку зросло, тоді як заявник усе ще чекає суттєвого прогресу в цій справі», – написала депутатка Європарламенту Стефані Йон-Куртен.
- Вона вказала на статистику, що Teams має близько 270 млн користувачів, а Slack – близько 20 млн.
- На момент подання скарги Slack, яку відтоді придбали Salesforce, попросила регулювальні органи ЄС діяти швидко, «щоб Microsoft не могла продовжувати незаконно використовувати свою владу з одного ринку на інший, обʼєднуючи або повʼязуючи продукти».
Контекст
Майбутнє розслідування є першим антимонопольним розслідуванням Microsoft у Брюсселі з 2008 року. Брюссель звинуватив компанію у зловживанні домінуючим становищем, змушуючи користувачів завантажувати її браузер Internet Explorer, що постачається у комплекті з Windows.
Microsoft досягла угоди з Єврокомісією, що дозволило користувачам вибирати браузер. Але в 2013 році ЄС оштрафував Microsoft на €561 млн за невиконання своїх зобовʼязань.
У червні стало відомо, що Microsoft заплатить $20 млн для врегулювання звинувачень Федеральної торгової комісії США (FTC) у незаконному зборі особистої інформації дітей без згоди їхніх батьків.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.