Категорія
Новини
Дата

Ліквідація КРАІЛ і реформа оподаткування. Федоров розповів деталі законопроєкту Мінцифри про гральний бізнес

В уряді та за участі депутатів обговорюється законопроєкт Мінцифри щодо регулювання грального бізнесу. Завданням міністерства було проаналізувати законодавство щодо грального бізнесу та запропонувати бачення змін. Про це розповів Михайло Федоров, віцепремʼєр-міністр, міністр цифрової трансформації в межах ютуб-проєкту Forbes «Business Breakfast з Володимиром Федоріним».

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Концепція Мінцифри передбачає, по-перше, ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ). «Ця сутність взагалі не потрібна, якщо є вичерпні правила отримання ліцензій», – вважає Федоров.
  • По-друге, за словами міністра, потрібно змінити підхід до оподаткування. Мінцифри запропонувало банківську систему, в якій гроші з податкових агентів списуються автоматично.
  • По-третє, надання новому відомству, яке замінить КРАІЛ, можливості автоматично блокувати домени, які працюють без ліцензії. «Він повинен закриватись у декілька кліків. Не потрібно танців з бубнами», – зауважив міністр.
  • Четвертий елемент – постійні тестові платежі по всім ліцензіатам, щоб розуміти, чи працює еквайринг того самого банку, який вказаний у ліцензіата.
  • Пʼятий – прибрати всі критерії субʼєктивної оцінки. Наприклад, визначену кількість гральних автоматів у закладі. «Те, що може порахувати правоохоронець, там буде корупція», – впевнений Федоров.
  • «Ми не переможемо корупцію, якщо повністю не автоматизуємо цю сферу і не приберемо з неї людський фактор», – додав очільник Мінцифри.

Контекст

У лютому стало відомо, що БЕБ розслідує справу про ухилення грального бізнесу від сплати податків, а банки підозрює в сприянні ухиленню. За різними оцінками, йдеться про 10–15 млрд грн тіньового обороту на місяць.

Проте на початку березня почалися проблеми й з «білим трафіком» – банки, перестраховуючись, не пропускали платежі. Клієнти гемблінгової індустрії скаржилися на проблеми з поповненням рахунків і виведенням коштів. Обробка транзакції збільшилася до п’яти днів.

Нова хвиля надмірної обережності банків фактично поставила на паузу функціонування й криптовалютного ринку. 2 березня банки забанили операції з криптовалютами. Вони, на думку правоохоронців, були інструментом виведення коштів на закордонні рахунки для грального бізнесу, щоб уникнути уваги податкових органів, писав раніше Forbes.

11 березня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти 120 фізичних і 287 юридичних осіб, повʼязаних із гральним бізнесом. До списку потрапив український букмекер Parimatch.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні