Категорія
Новини
Дата

Мінагрополітики домовилося про стабілізацію цін на яйця з виробниками птиці

Міністерство аграрної політики та продовольства уклало меморандум з асоціацією «Союз птахівників України», покликаний стабілізувати ціни на курячі яйця, йдеться у повідомленні відомства.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Документ спрямований на те, щоб не допустити перевищення оптово-відпускних цін реалізації від рівня цін, за якими яйця постачаються до торговельних мереж.
  • Згідно із повідомленням, виробники яєць взяли на себе зобов’язання наситити внутрішній ринок яйцями, зокрема збільшити чисельність поголів’я курей-несучок та обсягів виробництва яєць.
  • Мінагрополітики зі свого боку сприятиме тому, щоб виробники були забезпечені необхідними умовами та ресурсами для роботи, а також мали змогу залучити доступний кредитний ресурс для своєї виробничої діяльності. Зазначається, що міністерство сприятиме стабільності внутрішніх цін на зернофуражні й олійні культури та продукти їх переробки.
  • Меморандум діятиме до 31 грудня цього року, але може бути продовженим у разі потреби.

Контекст

Антимонопольний комітет України почав дослідження причин підвищення цін на курячі яйця, йдеться у повідомленні відомства. За останні три місяці ціни на цей продукт зросли більш ніж удвічі. «Наразі в АМКУ відсутня інформація, яка б підтверджувала наявність об’єктивних факторів для подорожчання яєць одразу на 54% за три місяці», – йшлося у повідомленні. 

Кілька тижнів тому постачальники яєць почали стрімко підвищувати гуртові ціни. Тому вартість десятка яєць у магазинах зросла з 32 грн наприкінці серпня до 70 грн на початку жовтня. Як пояснили в Мінагрополітики, крім наслідків війни на вартість яєць вплинули й інші фактори. Зокрема сезонність, економічні проблеми та дороге виробництво. 

Згодом зростання цін на яйця майже зупинилося, 20 жовтня середня закупівельна ціна торговельними мережами становила 59,6 грн за десяток, а 27 жовтня ціна становить 60,1 грн, повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства. Зазначається, що закупівельні ціни на тендерах на курячі яйця стабілізувалися. 

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні