Міноборони України обговорило з українськими виробниками озброєння можливість укладати трирічні контракти, щоб забезпечити стабільність виробництва, розвиток оборонного сектору та підвищення боєздатності ЗСУ. Про це повідомила пресслужба відомства 25 лютого.
Подарунок для справжніх лідерок та лідерів
Сертифікат Forbes — річний доступ до якісної аналітики, інсайтів та історій успіху, що змінюють мислення. Деталі та замовлення
Деталі
- «Спільно з Генштабом ЗСУ ми визначили ключові зразки української зброї та техніки, які є критично важливими для переваги на полі бою. Довгострокові контракти з виробниками гарантуватимуть стабільне постачання цієї зброї», – заявив перший заступник міністра оборони, генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
- Міноборони наголосило на пріоритетності підтримки українських виробників у забезпеченні армії. Очікується, що тривалі контракти дозволять планувати виробництво, залучати інвестиції та вдосконалювати технології.
- Міністерство склало перелік озброєння на основі потреб Генштабу, враховуючи вимоги: кодифікацію, серійне виробництво та локалізацію щонайменше 50%.
Контекст
У 2024 році Україна перевищила план із виробництва 1 млн дронів і тепер прагне виготовити 3000 крилатих ракет. 19 листопада 2024-го президент Володимир Зеленський представив у Верховній Раді План внутрішньої стійкості, який передбачає створення у 2025 році щонайменше 30 000 далекобійних дронів та 3000 крилатих ракет і ракет-дронів. Деталі плану, виклики та поточне виробництво ракет – у матеріалі Forbes.
Понад 600 українських компаній ОПК забезпечують 300 000 робочих місць, зазначив президент. За даними Технологічних сил України, 20 країн НАТО зацікавлені у співпраці з вітчизняними виробниками озброєння.
У бюджеті-2025 закладено понад 55 млрд грн на розвиток ОПК: 54,55 млрд грн – на реформи, технології та розширення виробництва, ще 500 млн грн – на підтримку підприємництва в оборонній сфері.
24 січня 2025-го міністр оборони Рустем Умєров ініціював звільнення заступника Дмитра Кліменкова та заміну директорки Агенції оборонних закупівель Марини Безрукової на Арсена Жумаділова, звинувативши їх у провалі закупівель озброєння.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.