Категорія
Новини
Дата

Міжнародні резерви України впали нижче $30 млрд. НБУ у січні вгамовував валютний ринок

Міжнародні резерви України у січні скоротилися на 5,3% і на 1 лютого становили $29,28 млрд, свідчать дані Національного банку. Зменшення зумовлене валютними інтервенціями НБУ для підтримки курсу гривні.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • У січні на валютному ринку відчутно зріс попит на валюту насамперед через загрозу російської агресії. Серед інших причин – сезонна активізація бюджетних виплат наприкінці 2021 року та високі ціни на енергоносії на світових ринках.
  • Для згладжування надмірних коливань на валютному ринку НБУ продавав валюту. Це вгамувало тимчасовий сплеск попиту на валютному ринку, й наприкінці місяця ситуація нормалізувалася, зазначив регулятор. НБУ повернувся до купівлі валюти.
  • Загалом у січні НБУ купив на валютному ринку $197,7 млн, продав – $1,51 млрд. Обсяги чистого продажу валюти Нацбанком становили $1,3 млрд.
  • Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення дерборгу в іноземній валюті в січні становив $416,8 млн.
  • З 31 січня до 4 лютого НБУ купив на міжбанку $333,7 млн для поповнення резервів.
  • Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,6 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й НБУ, сказано у повідомленні регулятора.

Контекст

18 січня офіційний курс гривні перетнув позначку в 28 грн за долар. Курс на міжбанківському ринку за тиждень впав на 2,2% за рахунок значного переваження попиту над пропозицією.

З моменту появи новин про накопичення російських військ біля кордонів України наприкінці жовтня 2021-го долар подорожчав більш ніж на 6%, хоча до цього курс гривні зміцнювався і досяг півторарічного максимуму – 26,09 грн/$. У листопаді та грудні попит на долар був близький до ажіотажного: за два місяці НБУ п’ять разів доводилося підтримувати ринок інтервенціями, майже завжди – великими. У листопаді-грудні Нацбанк продав на міжбанку $1,03 млрд – 81% всього обсягу продажу за рік. Для порівняння, під час весняної ескалації та зосередження російських військ на кордоні з Україною НБУ лише раз виходив на валютний ринок, продавши $50 млн.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні