Категорія
Новини
Дата

Гривня з початку року девальвувала на 4,3%. НБУ продав для підтримки курсу $1,3 млрд

З початку року офіційний курс гривні до долара девальвував на 4,3%, повідомив НБУ в Макроекономічному та монетарному огляді. У кінці січня з’явилися ознаки стабілізації ситуації на ринках.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Через зростання геополітичної напруженості погіршилися очікування учасників ринку, зазначили в НБУ. Це призвело до зниження попиту та зростання дохідності українських активів на внутрішньому та зовнішньому ринках. У результаті в січні уряд залучив незначну суму коштів під час первинного розміщення ОВДП.
  • Для згладжування надмірних курсових коливань у січні НБУ переважно продавав іноземну валюту. Від’ємне сальдо інтервенцій становило $1,3 млрд.
  • Ще одним чинником девальвації гривні регулятор називає сезонний сплеск попиту, пов’язаний зі зростанням у грудні минулого року бюджетних виплат.
  • У кінці січня на тлі поліпшення інформаційного середовища з’явилися перші ознаки стабілізації ситуації на ринках, зазначили в НБУ.
  • Населення у січні продало валюти на $2,09 млрд, а купило – на $2,34 млрд. Купівля і продаж готівкової валюти зрівнялись – $1,63 млрд. Водночас купівля безготівкової валюти у січні сягнула рекордних $710,7 млн, а продаж – зменшився до $459,38 млн. За даними НБУ, з урахуванням безготівкових операцій, чистий продаж валюти населенням у січні перевищив купівлю на $253,62 млн.

Контекст

13 та 14 січня дохідності українських єврооблігацій різко зросли, курс гривні на міжбанку вперше з березня 2021 року сягнув рівня 28 грн/$. Причина – зростання ризиків вторгнення російської армії. Фінансисти припускають, що повернення до «доескаляційних рівнів» займе щонайменше півроку.

Для порівняння: у березні 2020 року гривня девальвувала на 14%. А для підтримки курсу НБУ продав тоді $2,2 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні