Категорія
Новини
Дата

Fitch погіршило прогноз рейтингу України до «стабільного». Головна причина – підвищений ризик конфлікту з Росією

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило прогноз довгострокового рейтингу дефолту емітента України у валюті з «позитивного» до «стабільного», зафіксувавши його на рівні «B».

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Прогноз «стабільний» частково відображає базовий сценарій Fitch, згідно з яким повномасштабного військового конфлікту з Росією вдасться уникнути, зазначили у агентстві.
  • Причини зниження рейтингу: очікування більш тривалого загострення напруженості у відносинах з Росією; підвищений ризик конфлікту; обмежені умови фінансування та помірний відтік капіталу; ослаблення міжнародних резервів, що підвищили ризики зовнішнього фінансування.
  • Fitch очікує тривалого періоду підвищеної напруженості та ризику і бачить дещо вищу ймовірність проведення «обмежених військових операцій», таких як на Донбасі.
  • Fitch також знизило прогноз зростання ВВП України в 2022 році до 2,9% з 3,9%. Інфляція, за прогнозами агентства, на кінець 2022 року впаде до 7,9% і 5,3% – на кінець 2023 року.

Контекст

14 січня у Білому домі заявили, що Росія готує провокації на сході України. Адміністрація президента Джо Байдена має інформацію, що агенти російського впливу в Україні вже почали фабрикувати повідомлення про «українські провокації» в державних ЗМІ та соцмережах, щоб виправдати російське вторгнення та посіяти розкол в Україні.

Президент України Володимир Зеленський «боїться, що США навмисно перебільшують російську загрозу для укладання домовленостей із Москвою, зокрема щодо Донбасу», писали західні ЗМІ. За даними видання Politico, у Білому домі начебто незадоволені тим, що Зеленський применшує загрозу з боку РФ.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні