Категорія
Новини
Дата

На відновлення енергетичних обʼєктів до довоєнного рівня потрібні роки і мільярди гривень – гендиректор «ДТЕК Енерго»

Електростанції ДТЕК Ріната Ахметова зазнали 18 ракетних атак. Відновлення пошкоджених енергетичних обʼєктів до довоєнного рівня займе роки, сказав в інтервʼю Forbes гендиректор «ДТЕК Енерго» Ільдар Салєєв. За його словами, компанія потребує мільярдів гривень.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • За його словами, крім атомних електростанцій, в Україні не лишилось генерації, яка не була б обстріляна росіянами. Можливо, ще деякі невеликі ТЕЦ також уникли обстрілів, додав він. 
  • Ступінь пошкодження електростанцій ДТЕК різний, уточнив Салєєв, відмовившись від подробиць через питання безпеки. 
  • «Щоб відновити все до довоєнного рівня, потрібні роки, проте наше завдання – бути максимально готовими до наступного опалювального сезону», – наголосив Салєєв. 
  • Щодо втрат «ДТЕК Енерго» Салєєв заявив, що рахунок іде на мільярди гривень. «Один трансформатор – це 200 млн грн. Наша енергосистема втратила їх десятки», – додав він. 
  • Компанія, за його словами, наразі потребує обладнання на мільярди гривень. «Це те, що потрібно першочергово, щоб ми могли швидко відновлюватись», – заявив Салєєв.

Контекст

5 грудня Росія завдала восьмого масованого удару по Україні. Повідомлялося про численні вибухи в багатьох областях та містах країни. 

Енергетична система України функціонує та залишається цілісною після чергового масованого обстрілу з боку Росії. Були влучання в енергооб’єкти у Київській, Вінницькій, Одеській областях, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

Черговий ракетний удар РФ по енергоінфраструктурі України не призвів до масових відключень світла. Найсуттєвіші влучання відбулися по підстанції в Одеській області, розповів Forbes на умовах анонімності топменеджер великої української енергокомпанії. 

ДТЕК застосовував аварійні відключення електроенергії у Київській, Дніпропетровській та Донецькій областях після ракетних ударів 5 грудня.

Росія за 5 грудня випустила по території України ракети різних типів, загальна сума яких, за підрахунками Forbes, становить $400–500 млн.

9 грудня голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький заявив, що ситуація в енергосистемі залишається складною, але контрольованою. Вийти на планові графіки відключення електроенергії можливо за кілька днів.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні