Категорія
Новини
Дата

Встояли. Восьмий російський ракетний обстріл інфраструктури не завдав критичних ушкоджень українській енергосистемі

Черговий ракетний удар РФ по енергоінфраструктурі України не призвів до масових відключень світла. Найсуттєвіші влучання прийшлись по підстанції в Одеській області, повідомив Forbes на умовах анонімності топменеджер великої української енергокомпанії.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Найбільш відчутні удари стались в Одеській області, внаслідок чого місто залишилося без електрики та водопостачання. Енергетики вже приступили до відновлювальних робіт. 
  • Цього разу були застосовані превентивні відключення, щоб знизити ризики розбалансування системи, додав він.
  • Під обстріл потрапили декілька підстанцій, дві ТЕС та одна ТЕЦ. «Загалом характер сьогоднішніх ударів є малоефективним – багато влучань поряд», – каже інший співрозмовник у депутатському корпусі.
  • 5 грудня Росія завдала восьмого масованого удару по Україні. Загалом випущено більше 70 ракет, з яких збито понад 60, повідомило Командування Повітряних Сил ЗСУ.
  • Були влучання в енергообʼєкти у Київській, Вінницькій, Одеській областях, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль. У деяких регіонах країни вимушено застосовано екстрені відключення для збалансування системи й уникнення аварій, додав він.

Контекст

Попередній, сьомий ракетний масований обстріл відбувся 23 листопада. З більш як 70 випущених ракет 51 було збито силами ППО. Два десятки влучили в обʼєкти інфраструктури в Києві, Львові, Вінниці, Кривому Розі та багатьох інших містах.

На Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС спрацював аварійний захист, внаслідок чого всі енергоблоки були автоматично відключені.

Країна понад 14 годин була у частковому блекауті. «Зʼєднати» енергосистему вдалося тільки о 4:00 ранку наступного дня.

Російські ракетні удари по енергетичній інфраструктурі призвели до відключення електроенергії не лише в Україні, а й на половині території сусідньої Молдови.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні